Nová panelová diskusná relácia Silná zostava

Články

Nová panelová diskusná relácia Silná zostava

19. 05. 2017 15:20

RTVS vám každý pondelok prináša novú reláciu Silná zostava, úlohy moderátorky sa zhostila známa reportérka RTVS Oľga Baková.

Silná zostava je panelovou diskusiou piatich žien o aktuálnych témach, ktoré hýbu Slovenskom. Hlavnými protagonistkami relácie sú moderátorka Oľga Baková a štyri panelistky, expertky v danej profesii, znalkyne spoločnosti z humanitného odboru, komentátorky, blogerky, zástupkyne rôznych vekových skupín či stand up komičky.

Silna zoostava (1).JPG

Nejde o ženskú lifestylovú reláciu, ani o expertnú, či postojovú diskusnú reláciu vedenú v konfrontačnom tóne - diskusia sa opiera o  aktuálne zistenia a informácie, rovnako o skúsenosti protagonistiek a príbehy, informačný a aktuálny aspekt diskusného formátu je doplnený autenticitou a neformálnym prístupom panelistiek k diskusii. Ambíciou Silnej zostavy je vďaka širokému tematickému záberu osloviť široké spektrum divákov.

„Silnú zostavu tvoria vzdelané, vtipné a inteligentné ženy, ktoré majú čo povedať.  Sú to na jednej strane odborníčky, no témy, ktorým sa v Silnej zostave budeme venovať, sa ich ako obyvateliek tejto krajiny tiež bytostne dotýkajú. Naše panelistky vedia svoj názor vyargumentovať a neboja sa ho verejne povedať “ hovorí moderátorka Silnej zostavy Oľga Baková. „V diskusii sa nebudeme zaoberať tradičnými ženskými témami, ale témami, ktoré sa týkajú nás všetkých. V prvých vydaniach budeme napríklad diskutovať o probléme odchodu mladých ľudí zo Slovenska, téme nenávisti na internete alebo v spoločnosti, s ktorou sa denno-denne stretávame, či téme školstva,“ dodáva O. Baková. Podľa nej Silná zostava nemá ambíciu meniť Slovensko, no verí, že aj vďaka relácii sa podarí prispieť k celospoločenskej diskusii. „Keď diváci uvidia úprimnú diskusiu, v ktorej ľudia spoločne na niečo prichádzajú, možno sami prehodnotia prístup k danému problému,“ konštatuje O. Baková.

Diskusné bloky sú vzájomne oddelené krátkymi videami s komentovanými infografikami, rozhovormi s expertmi na dané témy či anketami.

Silná zostava sa vyvíjala v interných kapacitách Odboru výskumu programu a vývoja formátov RTVS v spolupráci s kreatívnym producentom Tomášom Kaminským, režisérkou formátu je Andrea Horečná a dramaturgiu má na starosti Ľubica Stanek.

Silna zostava_O. Bakova, A. Horecna, L. Stanek.jpg

Na obrazovke Dvojky sa Silná zostava po prvýkrát objavila  v pondelok 22. mája 2017 o 20:10. Témou druhej časti bude nenávisť na internete.
 

Živé vysielanie
??:??

Televízia