Muž so zajačími ušami v kinách už čoskoro, pozrite si trailer

Muž so zajačími ušami v kinách už čoskoro, pozrite si trailer

Dva mesiace pred premiérou nového slovensko-českého filmu Muž so zajačími ušami ponúkajú tvorcovia na čele s režisérom Martinom Šulíkom jeho prvú ochutnávku v práve zverejnenom traileri. Muž so zajačími ušami je lyrickou komédiou o mužovi, ktorému sa život prevráti zo dňa na deň̌, ale aj rozprávaním o našich predstavách o živote, aké môžu byť niekedy mylné a zároveň smutné aj komické.


České a slovenské herecké esá

Snímka Muž so zajačími ušami je plná skvelých slovenských a českých hercov. Postava hlavného hrdinu, spisovateľa Jozefa, bola písaná priamo na telo Miroslavovi Krobotovi, uznávanému českému režisérovi, ktorý sa v zrelom veku stal rovnako oceňovaným a obľúbeným hercom.

Miroslav Krobot

Miroslav Krobot si zahrá hlavnú postavu Jozefa.

V úlohe jeho najlepšieho priateľa sa predstaví legendárny Oldřich Kaiser. „V prípade Oldřicha Kaisera, mal Martin Šulík jemnú obavu, či nie je príliš odvážne požiadať ho o spoluprácu. Nakoniec ale diváci uvidia, prečo to hrá práve on" prezradil producent filmu Rudolf Biermann.

Manželku hlavného hrdinu stvárnila Zuzana Kronerová, jeho priateľku Alexandra Borbély a spisovateľovu dcéru si zahrala Táňa Pauhofová.

Alexandra Borbély

Alexandra Borbély v úlohe Jozefovej priateľky.


Osvedčený tím tvorcov

V poradí desiaty hraný film režiséra Martina Šulíka príde do kín 22. októbra a na jeho scenári spolupracoval už tradične so svojim dvorným spoluscenáristom Marekom Leščákom.

plagát Muž so zajačími ušami

Plagát k filmu Muž so zajačími ušami.

Tentokrát ponúkajú príbeh o mužovi, ktorý́ jedného dňa získa nečakanú schopnosť – mimoriadny sluch v podobe zajačích uší. Ten mu umožňuje výborne počuť nielen hlasy ďalších ľudí́, ale predovšetkým ich myšlienky.

Film Muž so zajačími ušami vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha. Koproducentami filmu sú RTVS a Česká televize.

Foto: Titanic/In Film Praha, POUKARdesign

Živé vysielanie ??:??

Televízia