Návraty k pokladom

Veda, poznanie, vzdelávanie

Návraty k pokladom

18. 09. 2018 15:47

Ak je reč o pokladoch, vôbec to nemusia byť také, čo pred stáročiami zakopal Jánošík v horách okolo Terchovej. Členovia občianskeho združenia s poetickým názvom „Návraty k pokladom“ totiž  prinášajú poéziu – najmä  seniorom do domovov sociálnych služieb v bratislavskom kraji.  Najskôr sa Janka Bleyová pozhovárala s predsedom spomínaného združenia Ľubomírom Scherhaufferom.  Bola však  zvedavá, prečo navrhol stretnutie členov združenia  práve v priestoroch Spojenej školy na Mokrohájskej ulici v Bratislave. 

Návraty k pokladom - 1. časť
Stiahnuť audio súbor

Michal sa síce pripravuje na slovenský festival poézie „Beniakove Chynorany“, ale z jeho odhodlania bolo jasné, že s radosťou prijal aj výzvu Ľubomíra Scherahauffera a tie Smrekove básne sa naučí. Pre deti s nejakým handikapom je každý úspech víťazstvom.

V priestoroch Spojenej školy na Mokrohájskej ulici sa Janka Bleyová stretla nielen s predsedom Občianskeho združenia „Návraty k pokladom“ Ľubomírom Sherhaufferom, ale aj  s  úspešným recitátorom“ – študentom  Michalom Žiakom a s učiteľkou slovenčiny Danielou Bauerovou, ktorá využíva každú voľnú chvíľu na to, aby svojich nadaných zverencov pripravila na rôzne recitátorské súťaže.

Návraty k pokladom - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Bez zveličenia by sa teda dalo  povedať, že združenie Návraty k pokladom sú dva v jednom . Členovia združenia  nielenže poéziou dokážu urobiť krajší deň seniorom v domovoch sociálnych služieb,  ale mladým  na recitačných súťažiach  pomáhajú spoznávať úspech.

Autor: Janka Bleyová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??

Televízia