O súťaži

Všade dobre, doma naj je nová vedomostná súťaž pre troch súťažiacich s otázkami o Slovensku aj o Európe.

V programe Všade dobre, doma naj na súťažiacich i na divákov čaká množstvo informácií, faktov aj zaujímavostí o rodnom Slovensku, ale i o starom kontinente.

Súťaž Všade dobre, doma naj prinesie vedomosti a fakty z najrôznejších odvetví a oblastí ľudskej činnosti (história, geografia, kultúra, doprava, osobnosti, ...), ktoré môžu súvisieť s minulosťou, súčasnosťou alebo budúcnosťou Slovenska a Európy.

Premiérový 1. ročník vedomostnej súťaže Všade dobre, doma naj odvysiela RTVS na Jednotke už na jeseň 2023.

Pravidlá súťaže

Traja súťažiaci, tri kolá, jeden moderátor, štipka taktiky a napätie až do konca – to je súťaž Všade dobre, doma naj.

V 1. kole odpovedajú traja súťažiaci na každú z 8 otázok moderátora výberom zo štyroch možností. Za každú správnu odpoveď získavajú 5 bodov. Do druhého kola postupujú dvaja hráči s najvyššími počtami bodov.

V 2. kole majú dvaja súťažiaci striedavo možnosť voliť si otázku z množiny dvanástich tém, ktoré sú odlíšené bodovým ohodnotením (5 – 10 – 15 bodov).

Do finále - 3. kola, postupuje hráč s najvyšším bodovým ziskom po druhom kole. Čakajú ho otázky týkajúce sa výlučne Slovenska a za každú správnu odpoveď získa finančnú výhru. Spolu si môže finalista prilepšiť až o 1 150 eur.

Na záver ho však ešte čaká veľké pokušenie v podobe prémiovej otázky. Svoju výhru môže zdvojnásobiť alebo úplne stratiť.

Štatút súťaže

Moderátor

Programom Všade dobre, doma naj bude sprevádzať ostrieľaný majster televíznych súťaží a kvízov Martin Nikodým.

Martin Nikodým je už 14. sezónu tvárou najsledovanejšej šou RTVS Milujem Slovensko. Ako moderátor sa predstavil v IQ súťaži Fenomén 21, cestovateľskej šou Naj dedinka Slovenska, charitatívnych programoch Úsmev ako dar, Hodina deťom a mnohých ďalších reláciách.

Diváci si ho pamätajú ako moderátora šou Milionár, TV šanca i licencovaného formátu Moja naj kniha.

Martin je aj nadšeným včelárom, cestovateľom, obdivovateľom prírody a predovšetkým milujúcim otcom dvoch synov a dcéry.