Fenomén21

Súťaž, v ktorej na vás čakajú logické úlohy, hádanky, rébusy, hlavolamy, šifry, bludiská, neriešiteľné paradoxy i „chytáky“. Súťaž, v ktorej si môžete preveriť a precvičiť takmer všetky zložky ľudskej inteligencie. Súťaž pre všetkých, ktorí chcú udržať svoj mozog vo forme.

Zadania, s ktorými sa súťažiaci Fenoménu21 musia popasovať, majú grafický, slovný, logický či fyzický charakter, prípadne sú zamerané na pamäť, priestorovú orientáciu alebo laterálne myslenie. Využijú tak aj svoju hudobnú, emočnú a pohybovú inteligenciu.

Každý pondelok večer na Dvojke sa v súťaži o postup stretnú 3 súťažiaci, ktorí sa prihlásili a úspešne absolvovali vstupný inteligenčný test. Ten, rovnako ako všetky úlohy v šou FENOMÉN21 bol pripravený v úzkej spolupráci s organizáciou Mensa Slovensko.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Čo je Mensa?

Mensa Slovensko je nezisková organizácia združujúca nadpriemerne inteligentných ľudí. Je súčasťou materskej organizácie Mensa International a jej poslaním je využitie inteligencie v prospech ľudstva.

Mensa

Moderátor

Súťažnými večermi nás bude sprevádzať Martin Nikodým, moderátor RTVS známy ako dlhoročná tvár našej najúspešnejšej šou Milujem Slovensko, ale napríklad aj programu Naj dedinka Slovenska, Moja NAJ kniha, Milionár a ďalšie. Všetci ho poznáme ako nadšeného cestovateľa a včelára, milovníka prírody a zdravého životného štýlu, ale predovšetkým ako milujúceho otca troch šikovných ratolestí.

Martin Nikodým