Logo novej šou Lov slov

O šou

Lov slov je nová televízna súťažná šou pre troch súťažiacich, ktorých úlohou je lúštiť slovné hádanky.

Súťažiaci sa pritom musia spoliehať na svoju bohatú slovnú zásobu , dôvtip a postreh. Hernú atmosféru v štúdiu dotvárajú aj ľudia v publiku .

Lov slov je šou neočakávaných obratov , v ktorej sa súťaží až do poslednej chvíle.

Úlohou hráčov je vyriešiť súťažné zadanie a nahrať čo najvyššiu sumu v eurách. Sumy nahraté v jednotlivých kolách sa sčítavajú.

Napínavá súťažná šou je určená pre divákov všetkých vekových kategórií, ktorí radi lúštia krížovky, osemsmerovky i ďalšie slovné hádanky.

Televíznu súťažnú šou Lov slov, v ktorej nerozhodujú vedomosti, ale jazykové zručnosti a kreativita, odvysielala Dvojka už na jeseň 2023.


Pravidlá súťaže

Lov slov má štyri kolá a finále, ktorými prevedie troch súťažiacich moderátor.

Prvé kolo - Súťažná šou sa začína skrývačkami. Traja súťažiaci hľadajú 10 slov , ktoré sú ukryté vo vetách. V kole so skrývačkami rozhoduje pohotovosť – kto sa prihlási ako prvý, ten odpovedá.

Druhé kolo – Pre každého zo súťažiacich je pripravená jedna osemsmerovka. Úlohou všetkých troch súťažiacich je nájsť v stanovom časovom limite čo najviac minimálne 5 písmenových slov.

Tretie kolo – V predposlednom súťažnom kole ukáže moderátor súťažiacim postupne 15 rôznych slovných hádaniek (napr. prešmyčky a iné) , ktoré musia vylúštiť. Hráči sa k odpovedi prihlasujú, takže vyhráva postreh a rýchla reakcia.

Štvrté kolo – Každý súťažiaci lúšti jednu krížovku v časovom limite. Na to, aby vylúštili súťažiaci tajničku, musia uhádnuť osem slov, ku ktorým dostanú indíciu.

Po tomto štvrtom kole sa zobrazia sumy, ktoré nahrali súťažiaci a hráč s najnižšou sumou hru opúšťa.

Finále – Dvaja postupujúci súťažiaci dostanú sadu písmen, z ktorých musia v časovom limite vytvoriť čo najviac slov.

Víťazom sa stáva súťažiaci, ktorý uloví najviac slov a jeho celkový súčet nahranej sumy je vyšší ako súperov . Spolu môže vyhrať až 670 eur .

Taktika aj risk

Na konci hry sa môže víťaz dobrovoľne rozhodnúť , či berie nahratú sumu, alebo pokračuje v hre. Ak sa rozhodne postúpiť, musí vložiť do ďalšej hry polovicu finančnej výhry, ktorú získal ako víťaz.

V prípade, že ďalšiu hru vyhrá, vložená suma sa k nej pripočíta. Ak prehrá, stráca aj vloženú finančnú čiastku.

Štatút súťaže

Michael Szatmary

Moderátor

Súťažnú šou Lov slov uvádza moderátor, stand-up komik a hudobník Michael Szatmary. Je známy svojim vtipom a pohotovosťou.