Zábavno-súťažná šou, aká na Slovensku ešte nebola. V štúdiu sa proti sebe postavia tri známe osobnosti Slovenska a 200 vysokoškolákov. Ich úlohou je odpovedať na nečakané a vtipné otázky, ktoré sa týkajú všeobecných vedomostí, od populárnej hudby po históriu a šport, od vedy k topografii.

Otázky v programe Čo ja viem sa kladú v piatich blokoch po 10 otázkach. Po bloku č. 2 a po bloku č. 4. bude vyhlasené meno študenta s najvyšším priebežným skóre, a tento bude odmenený smartfónom. Následne, po položení 50 otázok, si najlepšia celebrita spolu s najlepším študentom zahrá vo finále! Vo finále majú súťažiaci štyri minúty na to, aby k otázkam pripojili čo najviac správnych odpovedí. Celebrita začína ako prvá. Čím viac správnych odpovedí zodpovie, tým viac peňazí vyhrá. Ale za každú nesprávnu odpoveď dostane súťažiaci jedno X, pričom za tri X sa hra pre celebritu končí. Našťastie v takomto prípade môže za ňu zaskočiť študent a hru dokončiť. Zostáva mu zvyšok hracieho času, ale aj v jeho prípade platia rovnaké pravidlá: jedna nesprávna odpoveď sa rovná jednému X a tri X znamenajú koniec hry. Hneď ako čas vyprší alebo ak študent tiež dostal tri X, hra sa končí. Celkový počet správnych odpovedí určí výšku výhernej sumy. Tieto peniaze pôjdu konkrétnej osobe, ktorá výhru potrebuje, alebo charite podľa výberu celebrity. Študent tiež vyhráva, dostane finančnú hotovosť vo výške 25 % z celkovej výhernej sumy a zaujímavý darček v podobe tabletu.

Interaktívnym prvkom súťaže je zapojenie divákov do súťaže prostredníctvom jedinečnej mobilnej aplikácie pre smartfóny a tablety, ktorá je ovládaná zvukom z vysielanej šou. Budú si môcť otestovať svoje vedomosti v pohodlí svojho domova. Konečne si môže aj divák vyskúšať, aké je to súťažiť v televíznej súťaži, a odpovedať takmer za rovnakých podmienok ako súťažiaci v štúdiu.