Kazachstan - Slovensko (20. 5. 2022)

Kazachstan – Slovensko

Slovensko vyhralo na MS v hokeji 2022 nad Kazachstanom 4:3. Duel ste mohli sledovať ONLINE a na stanici :ŠPORT.

Kazachstan - Slovensko 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Góly: 16. Paňukov (Blacker, Orechov), 18. Ševčenko (Starčenko, Valk), 44. Paňukov (Orechov) - 13. Kollár (Takáč), 30. Fehérváry (Liška, Slafkovský), 34. Liška (Krištof, Húska), 35. Slafkovský (z tr. strieľania). Rozhodcovia: Hansen (Nór.), Šír (ČR) - Davis (USA), Zunde (Lot.), vylúčení: 0:3 na 2 min., navyše Akolzin (Kaz.) 5 min. za napadnutie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, zmeny: Minárik od 21. min namiesto Pospíšila, 3068 divákov.

Skóre otvoril v 13. minúte Andrej Kollár, ktorý tak gólovo ozdobil svoj debut na MS. Kazaši ešte v prvej tretine otočili skóre dvoma presnými zásahmi v presilovkách, keď potrestali dve vylúčenia Kristiána Pospíšila.

V druhom dejstve však Slováci zvýšili aktivitu a v priebehu piatich minút strelili tri góly. O obrat sa postarali v päťminútovej početnej výhode Martin Fehérváry a Adam Liška, na 4:2 zvýšil z trestného strieľania Juraj Slafkovský.

Kirill Paňukov v 44. min znížil na rozdiel jedného gólu, no Slováci si už víťazstvo udržali. Na strely na bránku vyhrali 34:17.

Zverencov trénera Craiga Ramsayho čakajú v boji o štvrťfinále ešte dva skupinové zápasy, najbližšie sa v sobotu o 19.20 SELČ stretnú s Talianskom a na záver "áčka" narazia v utorok o 15.20 zrejme v kľúčovom dueli o postup proti Dánsku.

To má rovnako šesť bodov, no odohralo o zápas menej. Kazachov, ktorí stále čakajú na prvý bod, čaká v nedeľu o 15.20 obhajca titulu a líder skupiny Kanada.

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Priamy prenos ste mohli okrem tohto streamu sledovať aj na stanici :ŠPORT , ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie.

Všetky podstatné informácie z prípravy na MS v hokeji 2022 i zákulisia hokejovej reprezentácie Slovenska ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál.

Zaujímavosti a výsledky z turnaja nájdete na našej podstránke MS v hokeji 2022.

Počas hokejových majstrovstiev budeme sledovať nielen zápasy našej hokejovej reprezentácie, ale aj zápasy ostatných tímov. Naživo odvysiela všetky duely našich aj Rádio Slovensko.

Počas šampionátu chystá RTVS pre svojich divákov a poslucháčov množstvo zaujímavého programu . Súčasťou vysielania bude aj tím našich analytikov , ktorý sa rozrástol o nové tváre. Tak neprepínajte a zažite hokejovú eufóriu s RTVS .