Švajčiarsko - Slovensko (18. 5. 2022)

Švajčiarsko – Slovensko

Slovensko dnes na MS v hokeji nestačilo na Švajčiarsko a prehralo 3:5. Duel ste mohli sledovať ONLINE a na stanici :ŠPORT.

Švajčiarsko - SLOVENSKO 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 1. Malgin (Suter), 24. Egli (Scherwey, Bertschy), 33. Meier (Suter), 46. Hischier (Marti), 60. Herzog (Malgin, Suter) - 11. Roman (Lantoši, Liška), 26. Slafkovský (Krištof, Tatar), 50. Takáč (Sýkora, Grman).

Rozhodcovia: Ansons (Lot.), Rekucki - Davis (obaja USA), Sormunen (Fín.) - náhradník Špůr (ČR), vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše: Fora (Švajčiarsko) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, zmena: SR od 21. min bez Pospíšila, 2504 divákov.

Slováci prehrávali už po 52 sekundách, keď inkasovali vo vlastnej presilovke. Dokázali vyrovnať na 1:1, 2:2 i znížiť na 3:4 po góloch Miloša Romana, Juraja Slafkovského a Samuela Takáča.

V závere dostali šancu vyrovnať v dvojminútovej presilovke o dvoch hráčov a dlhej o jedného hráča, no v celom priebehu zápasu im hra v početnej výhode vôbec nešla.

Slovensko sa najbližšie stretne v piatok o 19.20 SELČ s Kazachstanom , Švajčiarov čaká v sobotu o 15.20 h duel o prvé miesto v skupine s Kanadou.


Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Priamy prenos ste mohli okrem tohto streamu sledovať aj na stanici :ŠPORT , ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie .

Všetky podstatné informácie z MS v hokeji 2022 i zákulisia hokejovej reprezentácie Slovenska ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál .

Zaujímavosti a výsledky z turnaja nájdete na našej podstránke MS v hokeji 2022 .

Počas hokejových majstrovstiev budeme sledovať nielen zápasy našej hokejovej reprezentácie, ale aj zápasy ostatných tímov. Naživo odvysiela všetky duely našich aj Rádio Slovensko.

Počas šampionátu chystá RTVS pre svojich divákov a poslucháčov množstvo zaujímavého programu . Súčasťou vysielania bude aj tím našich analytikov , ktorý sa rozrástol o nové tváre. Tak neprepínajte a zažite hokejovú eufóriu s RTVS.

Autor: RTVS