Taliansko - Slovensko (21. 5. 2022)

Taliansko – Slovensko

Slovensko vyhralo nad Talianskom 3:1. Duel ste mohli sledovať ONLINE a na stanici :ŠPORT.

Taliansko - Slovensko 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 45. Trivellato (S. Kostner) - 11. Krištof (Tatar, Slafkovský), 20. Sýkora (Slafkovský, Tatar), 50. Tamáši (Ivan, Lantoši). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Rohatsch (Nem.) - Constantineau (Fr.), Zunde (Lot.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3442 divákov.

Slováci boli proti Taliansku v úvode aktívnejší a v prvej tretine svoju prevahu vyjadrili dvoma gólmi z hokejok Michala Krištofa a mladíka Adama Sýkoru. Ten sa stal vo veku 17 rokov a 254 dní najmladším strelcom Slovenska na MS.

Celkovo je najmladší strelec národného tímu Juraj Slafkovský, ktorý mu prihral a po góle priniesol aj na striedačku puk. Vlani vo veku 17 rokov a 22 dní rozhodol o výhre v príprave nad Lotyšskom 1:0 pp. V druhej tretine gól nepadol. V tretej využili Taliani presilovku a duel zdramatizovali, no Alex Tamáši odpovedal taktiež v početnej výhode a upravil na 3:1.

Taliani sú s jedným bodom na predposlednom mieste tabuľky a v záverečnom zápase v pondelok o 15.20 h s Kazachstanom sa rozhodne o zostupujúcom z A-skupiny.

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Priamy prenos ste mohli sledovať okrem tohto streamu aj na stanici :ŠPORT , ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie .

Všetky podstatné informácie z MS v hokeji 2022 i zákulisia hokejovej reprezentácie Slovenska ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál .

Zaujímavosti a výsledky z turnaja nájdete na našej podstránke MS v hokeji 2022 .

Počas hokejových majstrovstiev budeme sledovať nielen zápasy našej hokejovej reprezentácie, ale aj zápasy ostatných tímov. Naživo odvysiela všetky duely našich aj Rádio Slovensko .

Počas šampionátu chystá RTVS pre svojich divákov a poslucháčov množstvo zaujímavého programu . Súčasťou vysielania bude aj tím našich analytikov , ktorý sa rozrástol o nové tváre. Tak neprepínajte a zažite hokejovú eufóriu s RTVS .