Formát turnaja

Hrací systém

Štvrťfinále

Tímy odohrajú v základných skupinách súboje systémom každý s každým. Do štvrťfinále postupujú z každej skupiny prvé štyri mužstvá. Osem postupujúcich vytvorí štyri dvojice, ktoré následne hrajú krížovým systémom (1A-4B, 2A-3B, 1B-4A, 2B-3A).

Miesta a časové úseky štvrťfinálových zápasov budú oficiálne určené po skončení predkola.

Semifinále

V semifinále sa stretne najvyššie nasadený tím s najnižšie nasadeným mužstvom. Nasadzovanie sa zostavuje podľa nasledovných kritérií: umiestnenie v skupine, počet bodov v skupine, gólový rozdiel v skupinovej fáze, počet vsietených gólov v skupine.

Semifinálové súboje sa odohrajú v Prahe. Konečné nasadenie tímov podľa času určí direktoriát šampionátu po štvrťfinálových súbojoch.

Finále

Víťazi semifinále si zahrajú vo finále a porazené tímy čaká zápas o 3. miesto . Aj tieto zápasy sa uskutočnia v O2 Arene v Prahe. Pre tímy na piatom až siedmom mieste v skupinách sa turnaj končí. Mužstvá z posledných miest v skupinách vypadávajú do divízie I skupiny A.

Bodovanie

Tímy za víťazstvo v riadnej hracej dobe získavajú 3 body. Porazený tím 0 bodov. V prípade nerozhodného stavu po 60 minútach si na konto každé mužstvo pripíše 1 bod a zápas pokračuje 5-minútovým predĺžením vo formáte 3 na 3.

Ak ani jeden z tímov počas predĺženia neskóruje, nasledujú trestné strieľania. Víťaz predĺženia, resp. samostatných nájazdov získava jeden bod navyše. Do tabuľky si tak pripíše 2 body.

Trestné strieľania a predĺženie

Predĺženie vo vyraďovacej časti trvá 10 minút vo formáte 3 na 3. Mužstvo, ktoré počas tohto hracieho úseku strelí gól, zápas vyhráva. V prípade, že sa v predĺžení nerozhodne, nasledujú trestné strieľania.

V zápase o zlato je systém iný. V prípade nerozhodného stavu sa bude zápas predlžovať 20 minút vo formáte 3 na 3 až pokiaľ niektorý z tímov nestrelí gól.

Vo finále sa v samostatných nájazdoch rozhodovať nebude.