Úvod Novinky EURO 2020
Hráč Dánska skolaboval priamo na ihrisku, museli ho oživovať

Christian Eriksen skolaboval počas zápasu ME vo futbale. Duel najprv prerušili a následne večer dohrali.

Inkriminovaný moment však nastal v závere prvého polčasu, kedy skolaboval domáci hráč Christian Eriksen.

Záchranári ho oživovali priamo na ihrisku a približne po pätnástich minútach ho transportovali do nemocnice.

Podľa oficiálnej stránky Európskej futbalovej únie (UEFA) bol v stabilizovanom stave, na sociálnych sieťach kolovala fotografia, na ktorej bol na nosidlách pri vedomí.

Partnerku utešovali spoluhráči

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar odpadol v 43. minúte pri postrannej čiare, keď naňho lopta smerovala po autovom vhadzovaní.

Spoluhráči okamžite privolali lekársku pomoc, neskôr na trávnik zišla aj Eriksenova partnerka, ktorú utešovali kapitán Simon Kjaer a brankár Kasper Schmeichel.

Dáni okolo Eriksena vytvorili hradbu, po jeho odvoze zamierili do šatne rovnako ako fínski hráči a rozhodcovia pred nimi.

Záchranári Eriksena oživovali približne pätnásť minút a potom ho transportovali do nemocnice Rigshospitalet.

Na sociálnych sieťach kolovala fotografia, na ktorej bol už na štadióne na nosidlách pri vedomí.

"Christian Eriksen je pri vedomí a jeho stav je naďalej stabilizovaný. V nemocnici podstúpi ďalšie vyšetrenia," informovala Dánska FA na twitteri.

Duel napokon dohrali v sobotu večer, ktorý ste mohli sledovať na Dvojke a webe futbal.rtvs.sk. Najmä domácich futbalistov o to požiadal sám Christian Eriksen.

Prezident UEFA bol dojatý z fanúšikov

Dánskemu futbalistovi zaželal zdravie aj prezident UEFA Alexander Čeferin, ktorého potešila najmä reakcia

"Takéto momenty ukážu skutočné hodnoty v živote. Želám Christianovi rýchle a úplné uzdravenie, jeho rodine prajem silu a vieru.

V týchto okamihoch sa ukazuje jednota futbalovej rodiny. Počul som, ako fanúšikovia oboch táborov skandovali jeho meno. Futbal je krásny a Christian je skvelý hráč," povedal prezident UEFA.

Večer bol na programe ešte posledný duel dňa medzi Belgickom a Ruskom, ktorý začínal od 21:00 hod. Diváci RTVS mohli sledovať tento zápas na Jednotke a webe futbal.rtvs.sk.