Úvod Novinky EURO 2020
Patrik Schick ako krvavý golem. Topkanonier ťahá Čechov k postupu

Českí futbalisti remizovali s vicemajstrami sveta z Chorvátska 1:1 a sú veľmi blízko postupu.

Trojgólový útočník Patrik Schick bol po zápase Česka s Chorvátskom najlepším strelcom ME vo futbale.

Šikovný útočník sa dostal na čelo tabuľky kanonierov potom, ako premenil pokutový kop.

Tomu predchádzal v 33. minúte súboj českého útočníka s Dejanom Lovrenom.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Hráčovi, ktorý sa v prvom stretnutí Česka na ME predviedol nádherným gólom do siete Škótska, sa následne po tvrdom knokaute spustila z nosa krv a musel byť ošetrovaný. Napriek tomu sa k značke pokutového kopu postavil on.

„Úplne mimo som nebol. Takže som si na penaltu veril. Cítil som vo vzduchu gól," opísal pre ČT Sport svoje pocity pred penaltou úspešný strelec.

Ten zároveň priznal, že v zápase sa mu ťažšie dýchalo, no dokázal s tým bojovať. „Nebolo to príjemné, ale vo futbale sa to občas prihodí," dodal Schick, ktorý dohrával súboj s tampónmi v nose.

Česko prišlo o body

Českí hráči vystupovali do druhého polčasu s najtesnejším vedením. To napokon neudržali, keď v 47. minúte vyrovnal Perišič.

Jeho gólu predchádzal nábeh za obranu Česka, kde si následne poradil si s Coufalom a z uhla prepálil Vaclíka.

"To sme celí my, zase sme sa pred rozohrávkou priameho kopu nepostavili pred loptu, Perišič potom za nami vybehol sám," povedal po zápase Vladimír Coufal.

„Škoda, ak by som sa nešmykol, asi by som jeho strelu dokázal zblokovať. Nemôžem sa vyhovárať, zle som sa obul na druhý polčas. Mohli sme získať aj trochu viac, ale bod berieme."

Českí hráči sú tak po remíze veľmi blízko účasti v osemfinále ME vo futbale 2021. Pred sebou majú ešte posledné stretnutie skupiny D.

A bude to prestížny duel, v stredu 23. júna sa od 21:00 hod. totiž postavia proti hráčom Anglicka.

Aj tento zápas si budete môcť pozrieť v priamom prenose na Jednotke a webe futbal.rtvs.sk.