Úvod Novinky EURO 2020
Česku vo štvrťfinále došli sily. Patrik Schick priznal únavu
Česku vo štvrťfinále došli sily. Patrik Schick priznal únavu

Česku vo štvrťfinále došli sily. Patrik Schick priznal únavu

Česko prekonalo na európskom šampionáte očakávania, za čo im tréner poďakoval.

Hoci českí futbalisti prehrávali po prvom polčase 0:2, Patrik Schick už v 49. minúte znížil na 1:2.

Našim západným susedom sa však zvrat vývoja štvrťfinále nepodaril, čo mrzelo aj jediného autora presného zásahu Čechov.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


„Po tom rýchlom góle to vyzeralo nádejne. Bohužiaľ, na konci sme nenašli žiadne riešenie. Najväčší rozdiel oproti predchádzajúcim zápasom bolo to, že sme boli všetci „vycuclí" a došli nám sily," povedal po zápase český kanonier.

Ten sa v tabuľke strelcov dotiahol na päťgólového Cristiana Ronalda, no spolu s portugalskou hviezdou už nemajú možnosť svoj gólostroj zveľadiť.

Dáni sa obávali o výsledok

Kým však Portugalsko skončilo v osemfinále, Česi balili kufre o stupienok vyššie. Jedným z dôvodov ich vypadnutia však bola aj prepracovaná dánska defenzíva na čele s Kasperom Schmeichelom.

„Chceli sme hrať v rovnakej intenzite ako predošlé zápasy. Darilo sa nám to, no stálo nás to enormné množstvo fyzických síl," hovoril po stretnutí brankár Dánska.

„Azda najhorších bolo šesť minút nastaveného času, kedy Česi vydali posledné zvyšky síl. Vyrovnanie viselo na vlásku," priznal 34-ročný rodák z Kodane.

Česi prekonali očakávania

Dáni postúpili medzi štvoricu najlepších na európskom šampionáte tretíkrát v histórii. Prvýkrát od roku 1992, kedy EURO dokonca senzačne vyhrali ako náhradníci za Juhosláviu.

„Náš ciel pred zápasom bol postup do semifinále. Klamal by som, ak by som povedal, že to tak nebolo. Teraz musíme dobre zregenerovať, lebo o štyri dni máme ďalší zápas," priznal obranca Simon Kjaer.

Program semifinále

  • 6. júl (utorok) Taliansko - Španielsko od 21:00 h.
  • 7. júl (streda) Anglicko - Dánsko od 21:00 h.

Česko naopak EURO 2020 opúšťa. Štvrťfinálová účasť však prekonala všetky očakávania. „Hráčom sme za to poďakovali. Predviedli tu skvelé výkony."

„Museli sme hrať na hranici svojich možností, k tomu ešte pracovať ako tím. To všetko dospelo k výsledku, ktorý sme dosiahli," dodal na záver tréner Česka Jaroslav Šilhavý.

Semifinále EURO 2020 pokračuje v utorok a stredu. Najprv sa proti sebe postaví Taliansko - Španielsko a o deň neskôr zase Anglicko - Dánsko.

Oba súboje uvidia diváci RTVS na v priamych prenosoch na Jednotke a webe futbal.rtvs.sk.

FOTO: SITA

Živé vysielanie ??:??

Televízia