Úvod Novinky" Filmy a seriály"
Babylon Berlín: Mladý inšpektor v boji proti mafii

Babylon Berlín: Mladý inšpektor v boji proti mafii

RTVS odvysiela seriál, z ktorého sa medzičasom stal divácky hit.

RTVS odvysiela seriál Babylon Berlín, ktorý v sebe spája hneď niekoľko žánrov a poteší milovníkov vojnovej tematiky, ale aj fanúšikov krimi a histórie. Berlín sa v roku 1929 zmieta v nepokojoch. Tie cítiť v ekonomike, kultúre, politike, ale aj v podsvetí. Takmer všetko a všetci stoja pred obrovskými zmenami...

Babylon Berlín, seriál

Seriál Babylon Berlín, ktorý odštartuje na Dvojke v pondelok 6. júla dvomi epizódami, ukazuje kontrasty veľkomesta. Chudoba a nezamestnanosť verzus bohatstvo a pôžitkárstvo vyvolených. Hlavnou postavou je Gereon Rath, mladý inšpektor z Kolína, ktorého prevelia, aby čelil berlínskej mafii.

Pornografia, obchod s drogami a zbraňami... Spolu s kolegami Charlotte Ritterovou a Brunom Wolterom budú musieť čeliť mnohým nástrahám aj jednému obrovskému škandálu. Kto je kolega a spojenec a kto skrytý nepriateľ?

Už sa hovorí o ďalšej sérii

Babylon Berlín dostal 3 série, pričom tá posledná mala premiéru začiatkom roka 2020. Prvé dve série stihli tvorcovia nakrútiť v priebehu ôsmich mesiacov. Štáb bol na pľaci od mája do decembra v roku 2016.

Seriál označujú za najdrahší televízny dramatický seriál v nemeckej histórii. Rozpočet 40 miliónov eur sa časom navýšil na 55 miliónov. Štvrtá séria by sa mala začať nakrúcať koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka.

Živé vysielanie ??:??

Televízia