Úvod Novinky Filmy a seriály
Geniálna priateľka: Seriál inšpirovaný úspešnou knihou
Geniálna priateľka: Seriál inšpirovaný úspešnou knihou

Geniálna priateľka: Seriál inšpirovaný úspešnou knihou

Rozvážna Elena, rebelantská Lily. A obdobie plné vášne, farieb, ale aj smútku. Geniálna priateľka v piatok večer na Dvojke.

Meno Elena Ferrante je známe najmä milovníkom kníh. Aj na Slovensku má tisíce priaznivcov, ktorým knižnú sériu s názvom Neapolská sága nemusíme nijako špeciálne predstavovať.

Knihy tejto talianskej spisovateľky a prekladateľky vyšli po celom svete v niekoľkých jazykoch. Pozrite si prvú časť trilógie aj na televíznych obrazovkách. Ešte predtým, ako bude mať premiéru druhá séria, pripomeňte si Geniálnu priateľku v reprízových častiach.

Vždy v piatok večer v dvoch častiach za sebou budete môcť sledovať seriál, ktorý zachytáva osudy dvoch malých dievčat - rozvážnej Eleny a rebelantskej Lily.

Nezabudnuteľný príbeh priateľstva

Ako zvládnu dodržiavanie prísnych pravidiel? Neapol je na konci päťdesiatych rokov minulého storočia ako uzavretý vesmír. Ľudia sú chudobní, vonku je kopec násilia.

Okrem pravidiel je potrebné dodržiavať aj zvyky... Dej seriálu vás vezme do nedávnej minulosti, do známeho talianskeho mesta, ktoré patrí dodnes k najnavštevovanejším.

Nezabudnuteľný príbeh priateľstva dvoch malých dievčat, neskôr dospelých žien je plný farieb a vášne. Doba, v ktorej sa odohráva, fascinuje, no zároveň vyvoláva obavy.

25 50 75 90

Živé vysielanie ??:??

Televízia