Úvod Novinky Filmy a seriály
Nezmeškajte štart úspešnej minisérie Roky a roky
Nezmeškajte štart úspešnej minisérie Roky a roky

Nezmeškajte štart úspešnej minisérie Roky a roky

Predpovede o ekonomickej kríze, chudobe a extrémizme sa napĺňajú. Svet prechádza mnohými zmenami.

Svet prechádza množstvom zmien a už nikdy nebude rovnaký... Ľudstvo čakajú poriadne ťažké časy. Ekonomické výkyvy, prehlbujúca sa chudoba, rastúce bohatstvo vyvolených, politické otrasy, morálna kríza, extrémizmus a nepokoje medzi štátmi. Na obrazovkách Dvojky štartuje 17. apríla seriál s názvom Roky a roky.

Šesťdielna miniséria z dielne BBC je dôkazom toho, že kvalitné programy vznikajú nielen v Hollywoode, ale aj na Starom kontinente. Dej sa točí okolo obyčajnej britskej rodiny Lyonsovcov - starej mamy, ktorá drží ochrannú ruku nad štvoricou súrodencov. Tí prišli pred rokmi o matku a vzťahy s otcom nie sú práve najlepšie.

Muriel zo svojich vnúčat vychovala slušných a zároveň úspešných ľudí, ktorí síce majú vlastné životy, no stále ich spája silné súrodenecké puto. Každé z „detí" žije svoj vlastný život, rieši vlastné problémy, no ich osudy sa navzájom prelínajú.

Stephen má dve dcéry a fungujúci vzťah, Rosie žije bez partnera, so zdravotným postihnutím, ale aj tak naplno, Daniel je štátny úradník, žije v homosexuálnom manželstve, o diskriminácii hovoriť nemôže, akousi čiernou ovcou rodiny je Edith, ktorá je zanietená aktivistka bojujúca proti systému.

Roky a roky od 17. apríla o 22:15 hod. na Dvojke.

Živé vysielanie ??:??

Televízia