MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022
Úvod Novinky Filmy a seriály
Drsné rozhodnutie Adriena Brodyho pred nakrúcaním Pianistu
Drsné rozhodnutie Adriena Brodyho pred nakrúcaním Pianistu

Drsné rozhodnutie Adriena Brodyho pred nakrúcaním Pianistu

Snímku ocenili tromi Oscarmi. Pozrieť si ju môžete v pondelok večer na Jednotke.

Nezmeškajte herecké umenie Adriena Brodyho v oscarovom filme Pianista, ktorý odvysielame v pondelok o 20:30 hod. na Jednotke.

V roku 2003 získala snímka cenu Filmovej akadémie v kategórii Najlepšia réžia. Sošku Oscara si tak odniesol Roman Polanski. Ďalšiu získal Brody za hlavnú úlohu a Ronal Harwood za scenár.

Adrien Brody

Takto vyzerá predstaviteľ pianistu dnes. Zdroj: Instagram.com/adrienbrody

Adrien Brody sa tesne pred stvárnením postavy Wladyslawa Szpilmana zbavil svojho bytu, predal auto, údajne sa v rámci príprav na nakrúcanie rozišiel s dlhoročnou priateľkou.

Dôvodom bola snaha priblížiť sa a zažiť čosi podobné ako hlavný hrdina vo filme. Židovská rodina prišla o všetko, majetok, ktorý roky zhromažďovala - vrátane klavíra, musela rozpredať.

Nakrúcanie v istom momente prerušili. Dôvodom bola smrť vedúceho výroby Rainiera Schapera, ktorému bola snímka po dokončení venovaná.

Vo filme znie iba klavírna hudba

Zaujímavosťou je, že Pianista sa začína čierno-bielou scénou, následne prechádza do farby. Schindlerov zoznam z roku 1993 nakrútili presne opačne.

Každá skladba, ktorá vo filme zaznie, je zahraná len na klavíri, čo umocňuje celkovú atmosféru filmu. Pianista je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré popísal Szpilman vo svojej knihe, niektoré scény vznikli na základe zážitkov režiséra.

  Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Sledujte Pianistu, ktorý rozpráva príbeh talentovaného hudobníka. Jeho život sa dramaticky zmení, keď do Poľska vtrhnú nacisti.

Deportácie do koncentračných táborov neminú ani Szpilmanovcov. Wladyslaw sa za pomoci priateľov zachráni a vojnu prečká v opustenom byte.

Film Pianista odvysiela RTVS pri príležitosti pamiatky obetí holokaustu. Téme sa budeme venovať aj v ďalších programoch a reláciách.

zdroj foto: instagram.com/moviecinema

Živé vysielanie ??:??

Televízia