MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022
Úvod Novinky Filmy a seriály
Nezmeškajte strhujúci taliansky film o mafii inšpirovaný skutočnosťou
Nezmeškajte strhujúci taliansky film o mafii inšpirovaný skutočnosťou

Nezmeškajte strhujúci taliansky film o mafii inšpirovaný skutočnosťou

Modernú adaptáciu divadelnej drámy Starosta štvrte Sanità vysielame v pondelok večer na Dvojke.

Neapolský dramatik a spisovateľ Eduard De Filippo napísal v roku 1960 divadelnú hru Il sindaco del Rione Sanità, ktorá získala množstvo pozitívnych ohlasov medzi divákmi aj filmovými kritikmi.

Autor sa pri písaní inšpiroval skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali v drsnej neapolskej štvrti žijúcej vlastným životom.

Il sindaco del Rione Sanità - film.jpg

Film Starosta štvrte Sanità zachytáva príbeh Antonia Barracana, muža cti, ktorý vládne štvrti Sanità pevnou rukou. Riadi sa vlastnými zákonmi, ktoré sú založené na jeho viere vo vyššiu spravodlivosť a dobro.

Dobro proti zlu

Antonio Barracano je presvedčený, že je to práve on, kto dokáže rozlíšiť dobro od zla. Svojou charizmou a neodolateľným šarmom si získal dôveru obyvateľov štvrte Sanità aj rešpekt neapolskej zločineckej skupiny zvanej Camorra.

V štvrti Sanità platí jediné pravidlo: “Kto sa drží svätých, pôjde do Raja. Kto sa ich nedrží, skončí v rukách Dona Antonia.“

Keď sa u Antonia jedného dňa zjaví syn miestneho pekára, zúfalý Rafiluccio, Don Antonio v ňom zbadá dobre známu túžbu po pomste. Rafiluccio je odhodlaný zabiť svojho vlastného otca a o pomoc požiada práve Antonia.

Ten si uvedomuje, že ak synovi nepomôže, Rafiluccio zničí život nielen otcovi, ale najmä sám sebe. Antonio sa preto rozhodne, že otca so synom uzmieri.

Sledujte strhujúcu taliansku drámu, ktorú uvedieme v rámci cyklu mafiánske filmy v štyroch podobách. Film Starosta štvrte Sanità vysielame v pondelok o 22:05 hod. na Dvojke.

FOTO: Facebook / The Mayor of Rione Sanita

Živé vysielanie ??:??

Televízia