Úvod Novinky Filmy a seriály
Sledujte oscarový film Birdman o neľahkom hereckom remesle
Sledujte oscarový film Birdman o neľahkom hereckom remesle

Sledujte oscarový film Birdman o neľahkom hereckom remesle

Výnimočný film režíroval Alejandro González Iňárritu, milovník mágie a kúziel.

Majstrovské dielo mexického režiséra sa stretlo s obrovským obdivom divákov aj filmových kritikov.

O kvalite filmu Birdman svedčí aj deväť nominácií na Oscara a 4 získané sošky. Alejandro Gonzáles Iňňaritu, ktorý má na konte aj úspešné snímky ako 21 gramov či Revenant: Zmŕtvychvstanie, sa totiž nebojí experimentov a neobyčajných spojení.

Dráma aj absurdná komédia

Film Birdman je dôkazom, že keď sa režisér zahrá s netradičným spojením viacerých žánrov, divákovi sa dostane jedinečný filmový zážitok.

Vo filme môžete vidieť prvky existenciálnej drámy, absurdnej komédie aj životopisného dokumentu. Nechýba čierny humor ani magické prvky, ktoré sú pre režisérovu tvorbu typické.


Michael Keaton ako skutočný Birdman

Film Birdman je príbehom o sláve aj zabudnutí, ktoré prináša filmový svet. Herec Michael Keaton si zahral postavu Riggana Thomsona, kedysi slávneho, no dnes zabudnutého herca.

RTVS online:

Riggan Thomson sa pred rokmi stal hviezdou komiksu o vtáčom mužovi, no dnes len márne čaká na serióznu hereckú úlohu. „Nie ste herec, ale celebrita,“ prednesie s pohŕdaním kritička.

Zabudnutý herec sa preto rozhodne, že svoju zašlú slávu vzkriesi. Divák, ktorý pozná hereckú minulosť Michaela Keatona si pri sledovaní filmu iste všimne nápadnú podobnosť medzi Keatonom a Thomsonom.

Rola Batmana síce Keatonovi priniesla svetovú slávu a úspech, no pre herca nebolo ľahké vykročiť z tieňa tejto postavy.

Nezmeškajte oscarového Birdmana už v pondelok o 22:00 hod. na Dvojke.

FOTO: Facebook / Birdman movie

Živé vysielanie ??:??

Televízia