Úvod Novinky Filmy a seriály
Michael Douglas o mysterióznom trileri Kóma: Prvýkrát mi ponúkli kvalitný film
Michael Douglas o mysterióznom trileri Kóma: Prvýkrát mi ponúkli kvalitný film

Michael Douglas o mysterióznom trileri Kóma: Prvýkrát mi ponúkli kvalitný film

Legendárny herec sa pred viac ako 40 rokmi objavil vo filme podľa románu Robina Cooka.

Mysteriózny film Kóma zachytáva sériu nevysvetliteľných úmrtí mladých ľudí. Keď v nemocnici upadne do kómy ďalší zdravý človek, mladá lekárka Susan Wheelerová (Geneviève Bujold) sa rozhodne konať.

Susan nazrie do nemocničnej databázy, v ktorej objaví desivé čísla – za uplynulý rok upadlo do kómy zarážajúce množstvo pacientov.

Väčšina z nich pri celkom rutinných zákrokoch. Hoci na ňu jej priateľ Mark (Michael Douglas) nalieha, aby celú vec pustila z hlavy, zhrozená lekárka sa pustí do ďalšieho pátrania.

Film Kóma, Michael Douglas na Jednotke 1.jpg

V nemocnici postupne objavuje zvláštne detaily, ktoré ju nútia premýšľať nad tým, čo sa skrýva za záhadnými úmrtiami mladých ľudí. Zakrátko si však všimne, že ju niekto sleduje.

Keď sa jej podarí uniknúť neznámemu vrahovi, napadne jej desivá myšlienka – čo ak je jedným z páchateľov jej priateľ Mark?

Veľká príležitosť pre Michaela Douglasa

Ako prezradil v jednom z rozhovorov legendárny herec, film Kóma bol zlomovým momentom jeho hereckej kariéry. Michael Douglas, producent ikonického filmu Prelet nad kukučím hniezdom, žil zo slávy a peňazí, ktoré mu film Miloša Formana vyniesol.

Podľa herca si ľudia vo filmovej brandži mysleli, že zaistený producent nemá záujem o neistú kariéru herca. Douglas však herectvo miloval a tajne sníval o tom, že si zahrá v kvalitnom filme.

Tento sen sa mu splnil v roku 1977, keď ho s ponukou zahrať si vo filmovej adaptácii románu Robina Coooka oslovil producent Martin Erlichman, ktorý bol presvedčený, že Michael Douglas a Geneviève Bujold budú dokonalou filmovou dvojicou.

Nadšený herec ponuku ihneď prijal a doteraz o nej hovorí s nadšením. „Bolo to prvý raz, čo mi bol ponúknutý projekt s dobrým príbehom, kvalitným hereckým obsadením a skvelým režisérom.“

Nenechajte si ujsť napínavý triler, ktorý vznikol pod režisérskou taktovkou Michaela Crichtona. Film Kóma vysielame v piatok o 22:05 hod. na Jednotke a live na webe RTVS.

FOTO: Facebook / Cinema Amore Mio a Depth Charge Blurbos

Živé vysielanie ??:??

Televízia