Úvod Novinky Filmy a seriály
Dráma a romantika inšpirovaná skutočnými udalosťami. Film Slúžka vás pohltí
Dráma a romantika inšpirovaná skutočnými udalosťami. Film Slúžka vás pohltí

Dráma a romantika inšpirovaná skutočnými udalosťami. Film Slúžka vás pohltí

Príbeh dvoch žien z rôznych svetov, ktoré spojí viac ako len obyčajné priateľstvo.

Jedným z nominovaných filmov na cenu Slnko v sieti je aj film Slúžka, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Hana Lasicová, ktorej kniha sa stala jeho predlohou, sa pri písaní románu inšpirovala pestúnkou svojej mamy a tety Magdy a Emílie Vášáryových.

Hanin otec Milan Lasica však pridal nápad, aby sa príbeh snímky točil okolo vzťahu dvoch dievčat.

Mladučká Anka odchádza zo Slovenska do Prahy , kde si ako slúžka nájde miesto v panskom dome. Prichádza do úplne iného sveta, aký predtým nepoznala.

Slúži v dome vysoko postaveného štátneho úradníka a jeho rodiny. Je súčasťou takpovediac neviditeľného personálu, ktorý to nemá v rodine z vyššej spoločenskej vrstvy jednoduché.

Dva svety, dve ženy, dve spriaznené duše

Svet však nie je úplne ružový ani na druhej strane. Resi, dcére pána domu svitá nádej, že by sa zo zlatej klietky raz mohla vyslobodiť.

sluzka4.jpg

Tiež však naráža na mnohé normy a pravidlá, ktoré je nútená dodržiavať. Dohodnutá svadba a manželské spolužitie nie je to, čo si mladá žena predstavovala. Anka a Resi k sebe postupne hľadajú cestu a stávajú sa z nich spriaznené duše. Ich priateľský vzťah však zakrátko prerastie do čohosi silnejšieho.

sluzka5.jpg

Romantická dráma Slúžka, ktorá vznikla v koprodukcii RTVS   mala premiéru 2. februára 2023. 

25 50 75 90
Foto: Igor Stančík

Živé vysielanie ??:??

Televízia