Úvod Novinky Filmy a seriály
Tragikomédia, v ktorej sa mnohí nájdu. Film A máme, čo sme chceli odhaľuje rodinné tajomstvá
Tragikomédia, v ktorej sa mnohí nájdu. Film A máme, čo sme chceli odhaľuje rodinné tajomstvá

Tragikomédia, v ktorej sa mnohí nájdu. Film A máme, čo sme chceli odhaľuje rodinné tajomstvá

Deň, keď sa menil osud jednej krajiny a jednej rodiny. Tragikomédia prináša príbeh o zrade, láske, tajomstvách a odpustení.
O cenu filmovej akadémie na odovzdávaní Slnka v sieti bojuje aj film A máme, čo sme chceli. V novoročnej noci roku 1992 sa odohráva dojemný rodinný príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Michal a jeho kanadská priateľka Charlie prichádzajú do Banskej Bystrice na oslavu vzniku samostatného Slovenska, no nachádzajú rodinu v absolútnom chaose.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Otec Daniel je obvinený zo spolupráce s ŠtB a rodina postupne odkrýva šokujúce tajomstvá o jeho minulosti. Listuje v spise a s každou ďalšou stránkou sa otriasa v základoch. Chaos naberá na obrátkach.

V hlavných úlohách sa predstavia Eva Holubová, Bolek Polívka, Anna Šišková, Ady Hajdu, Jana Kovalčíková, Jan Budař, Judit Pecháček, Daniel Fischer, Dávid Hartl a kanadská herečka Rachel Kramer. Film slovenského režiséra Michala Kunes Kováča nás prenáša do náročného obdobia v našej histórii, kde sa konflikty rodiny a štátu spájajú v emocionálnom príbehu.

Ak sa vám video nezobrazuje správne, obnovte stránku

„Mojim úprimným cieľom je sprostredkovať divákom osobnú skúsenosť a vyrozprávať príbeh, ktorý nám pripomenie, že rodinný pokoj je nevyhnutný na to, aby spoločnosť odolala turbulenciám politických búrok," povedal režisér.

"Film zavedie divákov do hlbín ich vlastných rodín.Ukáže ich veľkosť, nedostatky, útrapy, lásku, nenávisť a ich jedinečnosť v nádeji, že nám možno pripomenie, aby sme objali svojich rodičov a poďakovali im, alebo sa postavili problémom, ktoré sme dlho zametali pod koberec,“ dodáva Michal Kunes Kováč.

Na tvorbe filmu A máme, čo sme chceli navyše spolupracoval jeden z najúspešnejších kanadských producentov Don Carmody, držiteľ Oscara za film Chicago. V úlohe koproducenta vystupuje RTVS, ktorá je zároveň najväčším koproducentom filmov na Slovensku.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS, Instagram @amamecosmechceli

Živé vysielanie ??:??

Televízia