Úvod Novinky Osobnosti
Rory Sabbatini získal striebro v golfe. Slovensko má ďalšiu medailu
Rory Sabbatini získal striebro v golfe. Slovensko má ďalšiu medailu

Rory Sabbatini získal striebro v golfe. Slovensko má ďalšiu medailu

Rory Sabbatini sa stal historicky prvým slovenským medailistom v golfe na olympiáde. V Tokiu 2020 vybojoval striebro.

Slovenský golfista Rory Sabbatini získal na olympiáde v Tokiu striebro. Pre slovenskú výpravu vybojoval tretiu medailu, druhú striebornú.

Olympijskou šampiónkou na OH v Tokiu 2020 sa vo štvrtok stala strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková v trape, striebro získal v piatok vodný slalomár Jakub Grigar v K1.

Rodákovi z Juhoafrickej republiky patrilo po 3.kole až 17. miesto s bilanciou 7 pod par. Svoj najlepší výkon si odložil na záverečné kolo, po ktorom mal bilanciu 17 rán pod par. Víťazný Američan Xander Schauffele zakončil turnaj s výkonom 18 pod par.

"Ťažko sa tomu verí. Ráno sme si hovorili, že treba ísť do toho bez tlaku, nech sa Rory ide zabaviť. Ani v najdivokejších snoch sa nám nesnívalo, že by to mohlo dopadnúť takto."

"Golf je však nevyspytateľný. Vyjde vám jedno kolo a ste v boji o medailu. V sobotu hral podľa mňa Rory lepšie ako v piatok, no mal veľkú smolu. Povedali sme si, že pôjdeme do toho s chladnou hlavou a skúsime aspoň prvú desiatku."

"Pre nás je to obrovský úspech a zadosťučinenie. Veríme, že sme priniesli Slovensku radosť," tešil sa prezident Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) Rastislav Antala pre RTVS.

Sabbatini v 4. kole turnaja vytvoril olympijský rekord ihriska so skóre 10 pod par. Pre Slovensko vybojoval premiérový cenný kov v športe, ktorý sa pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro vrátil do olympijského programu po 112 rokoch.

FOTO: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia