MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022
Úvod Novinky Osobnosti
Leto Dariny Mikolášovej: Chcem synčeka naučiť plávať
Leto Dariny Mikolášovej: Chcem synčeka naučiť plávať

Leto Dariny Mikolášovej: Chcem synčeka naučiť plávať

Letné dni si moderátorka užíva plnými dúškami práve vďaka štvorročnému Jakubkovi.

Moderátorka Rádia Regina Západ Darina Mikolášová považuje leto za najkrajšie obdobie v roku. Toto leto si aj vďaka osvojenému synčekovi Jakubkovi predsavzala, že ho naučí plávať. „Zatiaľ sa mi to nedarí, veľmi sa bojí vody, ale nevzdávam sa," hovorí s úsmevom.

Okrem pohybu vo vode chce štvorročnému synčekovi posilniť imunitu, nakoľko vo februári prekonal COVID.

„Veľa sme vonku a čakáme aj na liečenie v kúpeľoch. Zatiaľ sme boli na týždňovej letnej dovolenke, vôbec sme si ju však neužili, lebo ju preležal v horúčkach," prezrádza.

Letná idylka aj v knižnici

Sympatická moderátorka, režisérka a autorka kníh vie porovnať letá, keď nebola mama, s tými, keď ju počas nich už sprevádza jej Jakubko.

„Keď som nebola mama a keď nebol COVID, veľmi rada som cestovala. Milujem more, ale také teplé, vyhriate, ako polievka. Okrem toho som neskutočne rada chodila na rôzne koncerty," spomína.

„Teraz sa to dá menej pre pandémiu, napriek tomu sa snažíme užívať si leto - sme stále na ihriskách, objavila som čaro detských predstavení a aj letných čitární v parkoch," hovorí a dodáva, že začali spoločne chodiť do knižnice.

„Vždy si požičiame knihy, synček má svoj čitateľský preukaz a nikdy ich nedokážeme vrátiť načas, tak následne čakáme na upomienky," dopĺňa so smiechom.

Rozprávky, ktoré držia nad vodou

Hoci Darina Mikolášová so synčekom nie sú veľkí televízni diváci, nedajú dopustiť na detské programy.

„Večerníček u nás musí byť a takisto víkendové detské vysielanie," uvádza s tým, že práve v nemocnici ich rozprávky na Dvojke držali doslova nad hladinou.

„Sú starostlivo vyberané, môžete ich dieťaťu bez obáv pustiť a viete, že sa v nich neobjavia skryté nadávky, agresia a podobne," ozrejmuje.

Tipy na výlety od Dariny Mikolášovej

Moderátorka sa snaží aj počas leta pobudnúť v rodnom Púchove, kam chodí navštevovať mamu.

Takisto má rada aj mamino rodisko Čertov, kde sú krásne hory a neskutočný vzduch. Ako tipy na výlety odporúča práve Čertov a blízku oblasť Portáš.

„Je to na slovensko-moravskom pomedzí, priamo na hraniciach a vždy je tam krásne. Navyše tam neskutočne dobre varia a nikdy si nezabudnem dať najlepšie ´borúvkové´ knedlíky," dopĺňa.

Letné chute

Okrem týchto sladkých knedlíčkov zbožňuje moderátorka Rádia Regina Západ letné ovocie - nektarinky, broskyne, melóny.

Ak je pri mori, snaží sa jesť veľa rýb a miestne špeciality.

Najobľúbenejším nápojom je pre ňu chladená perlivá minerálka, ktorú si dopraje len keď nevysiela - nerobí jej totiž dobré na hlasivky.

„A takisto mám rada kávu - pijem veľmi veľa dobrej kávy, v lete samozrejme aj ľadovej," uzatvára.

Moderátorku Darinu Mikolášovú môžete počuť aj v relácii Hosť Rádia Regina Západ každý pondelok, utorok a piatok o 10:05 hod.

Galéria

Darina Mikolášová a jej Jakubko.jpg Syn Dariny Mikolášovej Jakubko.jpg Darina Mikolášová so synčekom Jakubkom.jpg Synček Dariny Mikolášovej v knižnici.jpg

Živé vysielanie ??:??

Televízia