Úvod Novinky Osobnosti
Zoznámte sa s Lejlou, hlavnou hrdinkou nového seriálu Priznanie
Zoznámte sa s Lejlou, hlavnou hrdinkou nového seriálu Priznanie

Zoznámte sa s Lejlou, hlavnou hrdinkou nového seriálu Priznanie

Mladú Sýrčanku, ktorá hľadá na Slovensku novú nádej, si zahrala sympatická Angelika Sbouli.

Jedna z najočakávanejších televíznych premiér roka 2022 už túto nedeľu na Jednotke. Od 9. januára budete môcť sledovať každý týždeň desaťdielny seriál plný napätia, ale aj lásky.

Jednu z hlavných postáv v seriáli Priznanie si zahrala česká herečka Angelika Sbouli. Stvárnila mladú Sýrčanku, ktorá na Slovensku hľadá útočisko - pre seba aj svojho syna. Minulosť krásnej Lejly je totižto poznačená tragédiou...

Zaznie slovenčina s arabským prízvukom

Rovnako ako Alexander Bárta, aj Angelika si pochvaľuje spoluprácu s režisérom Braňom Mišíkom. „Nielen ako režisér, ale aj ako scenárista je naozaj výnimočná osobnosť. Ešte pred nakrúcaním, keď sme sa rozprávali o seriáli, som zistila, že je veľmi inšpiratívny, citlivý a má jasnú predstavu,“ povedala Sbouli.

Podporu podľa vlastných slov cítila od celého štábu a priznala, že bolo pre ňu prekvapením, koľko priateľov na nakrúcaní seriálu Priznanie získala. Sympatická herečka sa musela naučiť rozprávať po slovensky a pridať k tomu arabský prízvuk.

Priznanie, Angelika Sbouli

„Je náročné hovoriť materinským jazykom a používať cudzí prízvuk. V tomto prípade to bol cudzí jazyk a cudzí prízvuk,“ prezradila herečka, ktorá sa na úlohu migrantky zo Sýrie pripravovala dlhé týždne.

Rovnako náročné bolo pre ňu nenakrúcať chronologicky. Úplne prvú scénu, ktorú v seriáli točila, bola z ôsmej epizódy. Priznala, že nakrúcať na striedačku bolo trošku komplikované, no divákom rovnako sľubuje veľkolepý zážitok.

Nový pôvodný seriál RTVS Priznanie v nedeľu o 20:30 hod. na Jednotke.

zdroj fotiek: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia