Úvod Novinky Osobnosti
Odišiel veľký slovenský umelec. Erik Binder mal len 49 rokov
Odišiel veľký slovenský umelec. Erik Binder mal len 49 rokov

Odišiel veľký slovenský umelec. Erik Binder mal len 49 rokov

Jeden z najvýraznejších slovenských výtvarníkov navždy odišiel do umeleckého neba.

Pred týždňom otvoril svoju poslednú výstavu. Že bude výstava s názvom everafterlifeparty jeho poslednou, však netušil azda nikto.

Erik Binder odišiel nečakane, za sebou zanechal zdrvených priateľov, kolegov, fanúšikov. Správu o umelcovom úmrtí potvrdila aj jeho rodina, príčina zatiaľ nie je známa.

V SNG mal Binder naposledy samostatnú výstavu, v ktorej previedol divákov labyrintom svojho vlastného života a tvorby.

„Binderov program je mnohovrstevnatý a obsahuje prácu so všetkými médiami od maľby, grafiky, autonómnej aj denníkovej kresby, inštalácie a objektov až po video a intermediálne performancie," uviedla Klára Hudáková, manažérka pre publicitu Slovenskej národnej galérie.

Erik Binder sa narodil 21. februára 1974 v Hnúšti-Likieri. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave v ateliéri Jozefa Jankoviča, Daniela Fischera a na Akadémii výtvarných umení v Prahe u Vladimíra Kokoliu.

Od roku 2000 mal takmer päťdesiatku samostatných výstav na Slovensku, v Česku, Srbsku, Holandsku, Taliansku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Francúzsku, Švajčiarsku, Nemecku a USA. Bol tiež súčasťou ďalšej desiatky skupinových výstav.

25 50 75 90
FOTO: Facebook / Erik Binder, Zdroj: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia