Úvod Novinky Osobnosti
Sir Rod Stewart zaplnil Cobacabanu. Zapísali ho do Guinessovej knihy rekordov
Sir Rod Stewart zaplnil Cobacabanu. Zapísali ho do Guinessovej knihy rekordov

Sir Rod Stewart zaplnil Cobacabanu. Zapísali ho do Guinessovej knihy rekordov

Umelec vo veku takmer 80 rokov vystúpi s koncertom aj v Bratislave.

Rod Stewart patrí k najlepšie predávaným umelcom všetkých čias.

Nezabudnuteľný Silvester v Riu

Stewart-TASR

Počas svojej kariéry predal viac ako 250 miliónov kusov svojich albumov po celom svete. No do Guinessovej knihy rekordov ho dostalo iné neuveriteľné číslo.

Počas Silvestrovskej noci v roku 1994 sa konal na pláži Cobacabana v Rio de Janeiro koncert pod holým nebom so vstupom zdarma. Prišlo naň 3,5 milióna ľudí.

Podľa niektorých zdrojov si hudbu Roda Stewarta vychutnalo v ten večer až 4,3 milióna ľudí. Práve tento koncert s neuveriteľným číslom sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov ako najväčší koncert všetkých čias.

O niekoľko rokov neskôr koncertovali na tej istej pláži legendárny Rolling Stones, no rekord sa im nepodarilo prekonať.

Viac ako polstoročie na pódiu

Rod-Insta

Rod Stewart svojim hudobným umením fascinuje fanúšikov po celom svete už viac ako päť desaťročí. Je rekordérom v počet návštevníkov viacerých svojich koncertov.

Jeho schopnosť rozvíriť publikum a energické vystúpenia ho robia jedným z najžiadanejších naživo vystupujúcich interpretov.

Aj vo veku 78 rokov naďalej koncertuje, bez obáv sa pustí na svetové turné či vystupuje so svojou koncertnou show v Las Vegas v Caesars Palace. Pričom lístky na túto show patria k najrýchlejšie vypredaným spomedzi všetkých interpretov.

Rodova kariéra je popretkávaná viacerými naj, aj preto je žijúca hudobná legenda.

Hudobný velikán vystúpi budúci rok aj na Slovensku: 23. júna 2024 odohrá svoj koncert v rámci turné Global Tour v Bratislave.

Rodov nezameniteľný hlas a ikonické skladby prenikli do sŕdc fanúšikov po celom svete. Lístky na koncert sú už v predaji.

25 50 75 90
Zdroj: TASR, RTVS, instagram@rodstewart

Živé vysielanie ??:??

Televízia