Úvod Novinky Osobnosti
Katarína Krajčovičová o ťažkých scénach v Čase nádejí: Často som tam myšlienkami bola
Katarína Krajčovičová o ťažkých scénach v Čase nádejí: Často som tam myšlienkami bola

Katarína Krajčovičová o ťažkých scénach v Čase nádejí: Často som tam myšlienkami bola

Zverstvá druhej svetovej vojny by nechcel prežívať nikto. Herci sa tomu niekedy nevyhnú.

Irena Bandlerová, ktorú v seriáli Čas nádejí stvárnila herečka Katarína Krajčovičová, si prešla peklom druhej svetovej vojny. Mladá Židovka porodila syna v pracovnom tábore. Aby ho zachránila, musela sa ho navždy vzdať. Pri sledovaní jej utrpenia pichne pri srdci každú matku.

Aj pre herečku Katarínu Krajčovičovú bol tento moment seriálu veľmi ťažký. „Scéna, ktorá sa mi vryla bola, keď mi Adu Hajdu bral malého Samka. To bolo veľmi ťažké. Navyše v tých podmienkach a v tom tábore,“ uvádza herečka.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Podobne silnú scénu prežila herečka dvakrát. „A ešte, keď mi ho nechcela vrátiť,“ približuje moment, kedy Irena vchádza do domu Samkovej náhradnej rodiny. Chce si svojho syna zobrať naspäť, ale vyhodia ju. Napokon, tento krutý moment malému chlapcovi zachránil život.

Potom ako bez syna nastúpi do vagóna vlaku, diváci nevedia, čo sa s ňou stalo. Až na konci seriálu prichádza list a s ním aj finálny záber Ireny. Jediná láska Vojta Violovského transport neprežila.

CAS_NADEJI_05_1.554.1.jpg

Herci a herečky musia svoje postavy skutočne precítiť. Po hodinách na pľaci sa vypnú kamery. Štáb a herci sa rozídu. No hlava herca sa nevie vypnúť tak jednoducho ako technika. „Často som tam myšlienkami bola,“ vraví herečka pri spomínaní na natáčanie v pracovnom tábore. „Vracala som sa k tomu a niekedy ma tá emócia premohla,“ opisuje.

Irenin osud sa vo vlaku skončil. Seriál Čas nádejí však ponechal v divákoch viacero nezodpovedaných otázok. Dozvedia sa odpovede v druhej sérii rodinnej ságy?

25 50 75 90

Galéria

CAS_NADEJI_07_1.98.1.jpg CAS_NADEJI_07_1.245.1.jpg CAS_NADEJI_07_1.391.1.jpg CAS_NADEJI_06_1.154.1.jpg CAS_NADEJI_06_1.539.1.jpg Cas nadeji Extra.mp4 cas_nadeji_08_1.59.1.jpg cas_nadeji_08_1.92.1.jpg irena_gabris_cas_nadeji.png Irena sa lúči Čas nádejí.jpeg

Živé vysielanie ??:??

Televízia