Úvod Novinky Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko: Predstavujeme finalistov najsladšej šou
Pečie celé Slovensko: Predstavujeme finalistov najsladšej šou

Pečie celé Slovensko: Predstavujeme finalistov najsladšej šou

Prvých šesť amatérskych pekárov, ktorí zabojujú o priazeň divákov aj poroty.

Predstavujeme vám dvanástich súťažiacich šou Pečie celé Slovensko, ktorá štartuje na obrazovkách Jednotky už 10. októbra.

Talentovaní, odvážni a odhodlaní podať tie najlepšie výkony pred televíznymi kamerami. Budú musieť presvedčiť nielen divákov, ale najmä odbornú porotu. Toto sú oni - naši amatérski pekári, finalisti najsladšej šou tejto jesene.

Viliam Bajzík (15 rokov)

Viliam Bajzík

Čerstvý stredoškolák z Novej Dubnice, a zároveň najmladší súťažiaci, objavil záľubu v pečení pred 4 rokmi, keď kvôli zraneniu musel obmedziť šport. Pečenie ho pohltilo až tak, že mu rodičia zariadili doma jeho vlastnú kuchyňu.

Absolvoval niekoľko cukrárskych kurzov venovaných francúzskym dezertom a čokoláde a jeho vášňou sú monodezerty - zákusky, ktoré sú vo veľkosti jednej porcie. Má dvoch súrodencov, brata a sestru, a spolu s rodičmi ho v jeho sladkej záľube plne podporujú. Jeho snom je stať sa profesionálnym cukrárom a rád by sa pochválil aj Michelinskou hviezdou.

Beáta Karelová (54 rokov)

Beáta Karelová

Vždy usmiata Beáta pochádza z Bratislavy, profesionálne sa venuje realitám a vo voľnom čase vyrába háčkované kabelky. K pečeniu ju viedli jej babičky a neskôr svokra, ale intenzívne sa venuje pečeniu a zaujíma sa o rôzne techniky ostatných 6 rokov.

Beáta je veľmi kreatívna a inšpirácie k receptom jej nosil aj manžel zo zahraničných služobných ciest. Pečie viackrát do týždňa a takmer denne pečie domáci kváskový chlieb. Svojimi sladkými dobrotami teší najmä svojich dvoch vnukov a jej snom je vydať vlastnú kuchársku knihu.

Magdaléna Kelemenová (58 rokov)

Magda Kelemenová

Magdaléna pracuje v dedinskej poriadkovej službe vo Vinodole a venuje sa problémovým komunitám. Pečeniu sa aktívne venuje už 16 rokov a je to pre ňu relax a spôsob ako si vyvetrať hlavu. Nikdy neabsolvovala žiadne kurzy a v pečení je samouk.

Pri svojej mame a v kolektíve žien, ktoré pripravovali koláče na svadby, sa naučila množstvo grifov a „vychytávok" pri pečení a využíva ich dodnes. Magdaléna je najstaršou súťažiacou v šou Pečie celé Slovensko, ale práve jej skúsenosti sú jej silnou zbraňou. Jej, zatiaľ nesplneným, snom je vydať kuchársku knihu.

Inga Lobodenko (40 rokov)

inga-pcs.jpg

Inga pochádza z Litvy, ale od roku 2012 žije na Slovensku, kde spoznala svojho manžela a usadili sa v Turčianskej Štiavničke. Momentálne je na materskej dovolenke a doma sa stará o 3 deti. Aj napriek tomu sa stíha venovať svojim záľubám, medzi ktoré patrí crossfit a, samozrejme, pečenie.

Počas materskej dovolenky stihla absolvovať aj niekoľko kurzov a jej špecialitou sú kombinácie netradičných chutí zákuskov. Jej veľkým snom je vlastná útulná kaviareň s cukrárňou, kde by mohla servírovať svoje originálne zákusky a vlastná kuchárska kniha.

Miroslav Macuľa (39 rokov)

Miroslav Macuľa

Veselého Mira z Bratislavy všetci volajú Miňo. Vyštudoval hotelovú akadémiu a absolvoval aj barmanský kurz, jeho najväčšou vášňou je však pečenie. Základy získal od svojej babičky a mamy a veľa čerpá práve z tradičných babkiných receptov, ktoré ozvláštňuje svojou kreativitou.

Pečie predovšetkým pre zábavu a pre svojich blízkych, často obdarúva svojimi zákuskami aj susedov. Miňo je samouk a pečenie je pre neho umenie aj veda, je to spojenie presných postupov s veľkou dávkou kreativity. Jeho snom je otvorenie cukrárskej výroby s kaviarňou.

Katka Novotová (38 rokov)

Katka Novotová

Energická Katarína pochádza z Cífera a momentálne je na rodičovskej dovolenke. Má 3 deti a jej najväčšiu vášňou je jedlo a všetko, čo súvisí s kuchyňou. Riadi sa pravidlom, že servírovanie je rovnako dôležité, ako samotné jedlo a miluje experimentovanie.

Pečeniu sa venuje len 2 roky a je v podstate samouk. Jej životným snom je otvoriť si vlastný podnik a vytvoriť si jedinečný priestor, kde sa bude môcť naplno realizovať a ponúkať ľuďom to, po čom ich mlsný jazyk túži.

Spoznajte aj ďalšiu šesticu finalistov šou Pečie celé Slovensko.

Živé vysielanie ??:??

Televízia