Úvod Novinky Pečie celé Slovensko
Kúzla, mágia a Ďodovi anjeli. Štvrťfinále plné ilúzií je za nami
Kúzla, mágia a Ďodovi anjeli. Štvrťfinále plné ilúzií je za nami

Kúzla, mágia a Ďodovi anjeli. Štvrťfinále plné ilúzií je za nami

Čo sa udialo počas štvrťfinále plného chutí a prekvapení?

Už len dve časti Pečie celé Slovensko 2 a dozvieme sa meno novej Majsterky pekárky. Po štvrťfinálovom kole plnom ilúzií skončil pred bránami semifinále posledný muž v hre - pekár Ďoďo.

V šou pokračujú už len štyri pekárky - Ďoďovi anjeli - Lucka, Janka, Tánička a Anči. Pripomeňme si, čo sa udialo počas 9. kola najsladšej šou RTVS.

Zrkadielko, zrkadielko, povedzže mi, kto má najkrajší mono dezert?

Prvou, osobnou výzvou boli moderné mono dezerty s efektnou zrkadlovou polevou. Súťažiaci spravili hotové zázraky a porotkyniam vykúzlili skvostné výtvory.

Hrušky ako naozajstvé predložila pred porotkyne pekárka Anči. V realisticky vyzerajúcich hruškách ukryla hruškové želé a hruškovú ganache. Nechýbala ani glazúra s bielou čokoládou a pri hodnotení slová plné chvály od porotkýň Jožky a Petry.

Dojatá pekárka Anči pri porotkyniach

Ako na obláčiku sa porotkyne zase cítili pri pekárke Janke - jej pomarančové obláčiky s čokoládovým mousse a pomarančovým pudingom ich zdvihli do chuťového neba.

Všade samé černice - ale aké vyladené! To charakterizovalo mono dezert od pekára Ďoďa. Jeho Violet očaril skvelými chuťami.

Luckine exotické vajíčka síce prezentáciu neustáli, avšak ich chuť s yuzu, marakujovým a mangovým pyré presvedčili porotkyne.

Najkrajšie srdiečka v stane mala pekárka Tánička, ktorá mono dezerty vytvorila z čokoládového korpusu so slaným karamelom, tekutej čokolády a peny z lieskovcov.

Technická výzva šťastia

Netradičná technická výzva v podobe koláčikov šťastia priniesla do stanu horúce chvíle pre súťažiacich. Lámali si hlavu s ich prípravou, pálili prsty pri ich skladaní a zabávali sa pri písaní odkazov pre porotkyne.

Nazdobené koláčiky priniesli šťastie pekárke Táničke, ktorá zvládla technickú výzvu na výbornú.

Moderátori a porotkyne pri tortách v deviatom kole

Výkony ako od profesionálnych pekárov

Kreatívna výzva a jej výsledky vyrazili dych. Pekári vytvorili hodnoverné verzie jedál, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni cukrári.

3D torta v podobe syra ementálu aj myškami degustátorkami potešila porotkyne  - jej autorkou bola pekárka Anička.

Miska ázijských rezancov s levitujúcimi paličkami a koláčikmi šťastia patrila zase pekárke Lucke.

Veľký zmrzlinový pohár s tromi druhmi zmrzlín, kornútkom a polevou zase vykúzlila pekárka Tánička.

Pekár Ďoďo vytvoril svoje obľúbené jedlá - slovenské korýtko bolo plné pirohov, šúľancov aj pareničiek.

Vrcholom kreatívnej výzvy bolo pečené prasiatko s oblohou od pekárky Janky, pri ktorom padli sánky porotkyniam aj moderátorom. Jankina prasiatková prvotina jej priniesla titul Pekárka týždňa.

Galéria

Moderátor Juraj sa pripravuje na kúzlo pri Ďoďovi, Anči a Milanovi Moderátori a porotkyne pred zadaním technickej výzvy.jpg Dojatá pekárka Anči pri porotkyniach Pekárka Janka, porotkyne a moderátor Milan Porotkyne, Lucka a Milan Pekárka Tánička a porotkyne
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia