Úvod Novinky Pečie celé Slovensko
Naživo s pani Klárou: Šou bola super, ale oddych doma sa mi hodil
Naživo s pani Klárou: Šou bola super, ale oddych doma sa mi hodil

Naživo s pani Klárou: Šou bola super, ale oddych doma sa mi hodil

Pani Klárka odpovedala v živom vysielaní na Instagrame na otázky divákov.

Ako bolo zvykom počas minulej série, každý pondelok privítame vypadnutého súťažiaceho v priestoroch RTVS. Sledujte naše sociálne siete Facebook a Instagram, na ktorých prinášame informácie, kde sa s finalistom stretnete. 

Najskôr navštívila pani Klára rozhlas. Po rannom rozhovore na rádiu Slovensko sa presunula do televíznej relácie Dámsky klub, v ktorom napiekla slané dobroty. Na záver sa zúčastnila živého online vysielania na Instagrame.

Diváci mali možnosť pýtať sa a posielať láskavé pozdravy. Pani Klárka aj napriek vyčerpávajúcom dni zodpovedala takmer všetky otázky. Pri srdiečku ju zahriali mnohé krásne pozdravy a pozitívne slová.

_MKF1745.jpg

Britská šálka kávy nesadla

Pýtali ste sa, ako by zhodnotila výzvy druhého kola. Pani Klárka priznala, že anglické dezerty jej veľmi nesadli. "Nesadlo mi to. Nie je to môj štýl, nie je to moja obľúbená sladkosť, lebo ani neviem, aká je to sladkosť...Anglická. Angličania majú radi také veci, ja nie." Zhodnotila pani Klárka kreatívnu výzvu britského kola, v ktorej mali súťažiaci pripraviť Trifle.

Zároveň uznáva, že omnoho viac jej vyhovovali osobné výzvy, pretože v kreatívnych ešte nie je dostatočne zručná a svoju kreativitu potrebuje zlepšovať. Stále sa má, čo učiť a mnohé sa aj počas šou naučila.

_DSC2529.JPG

Sladká šou a sladký domov

Celodenné pečenie bolo veľmi vyčerpávajúce a náročné. Súťažiaci piekli dlhé hodiny, počas ktorých mali málo času na oddych a sedenie.

Diváci, ktorí pozorne pozerali šou vedia, že pani Klárka je hendikepovaná. Po závažnej zdravotnej diagnóze musela pred niekoľkými rokmi podstúpiť amputáciu nohy. Napriek tomu, že sa bez problémov obracia a zvŕta pri šporáku aj v záhradke, dlhé hodiny vypekania boli pre ňu vyčerpávajúce. Vypadnutie vnímala aj ako úľavu a tešila sa domov na oddych. "Nie, že by som bola rada, ale hodilo sa mi to. Mohla som si doma oddýchnuť, dať sa do poriadku. Bolo to náročné, ale vydržala som a bolo to super."

No, že by si dala Klárka od pečenia úplny oddych sa nedá povedať. Ako prvé doma napiekla malinové cupcakes. 

Či si šou napriek svojmu hendikepu užila? Rozhodne áno. Bol to skvelý zážitok, ktorý by si určite znova zopakovala a každému ho vrelo odporúča.

_DSC3272.jpg

"Bola som najslabšia"

"Keď sme sa vtedy zoznámili my dvanásti, tak som už vtedy tušila aj vedela, že ja som najslabšia. Oni oveľa viac vedeli amatérsky o tých cukrárskych veciach. Ja som sa teraz naučila zapnúť počítač, tak nevedela som toľko vecí, koľko oni vedeli.“ kriticky opisuje Klárka.

Naprek Klárkinej sebakritike, porotkyne Petra Tóthová a Jožka Zaukolcová zhodnotili finálovú dvanástku ako veľmi vyrovnanú zostavu. Pani Klárka napríklad zahviezdila pri veľmi náročnej technickej výzve od Jožky - sausage rolls.

Komu drží Klárka palce neprezradila. „Ja som si všetkých obľúbila. Oni ma brali tak, ako keby som bola nie 66 ročná, ale ako keby som bola dajaká mladá. A ja nechcem nikoho uraziť, všetkým fandím, všetkým.“

_MKF1770.jpg

Diváci nášho online vysielania odkazovali pani Klárke množstvo krásnych slov a prianí. Oceňovali jej pozitívnu energiu, ktorú odovzdáva celému svojmu okoliu. Napriek jej zdravotnej diagnóze a hendikepu, pani Klárka neskladá ružové okuliare a všetkých teší rozdávaním dobrej nálady.

Ak ste live stream s pani Klárou nestihli, ešte stále si ho môžete pozrieť na Instagrame Pečie celé Slovensko.

Na tretie kolo šou Pečie celé Slovensko sa môžete tešiť v nedeľu 15. októbra o 20:30 na Jednotke.

25 50 75 90
Zdroj: Instagram @pecieceleslovensko_rtvs

Živé vysielanie ??:??

Televízia