Úvod Novinky Pečie celé Slovensko
Medzinárodný deň žien sa blíži. Tieto sladké recepty zvládne aj amatér
Medzinárodný deň žien sa blíži. Tieto sladké recepty zvládne aj amatér

Medzinárodný deň žien sa blíži. Tieto sladké recepty zvládne aj amatér

S týmito sladkými darčekmi určite zabodujete.

Už 8. marca si opäť pripomenieme, aké dôležité a významné miesta v našich životoch zastávajú ženy. Mamy, staré mamy, sestry, priateľky, partnerky, dcéry... Ony všetky si zaslúžia našu vďaku a úctu, a to počas celého roka. Ak im chcete tento deň špeciálne osladiť, potešte ich vlastnoručne pripraveným dezertom. Inšpirujte sa sladkými receptami zo šou Pečie celé Slovensko.

Každá žena si zaslúži cítiť sa aspoň občas ako kráľovná. S dokonalým dezertom Crème Brûlée sa tak cítiť rozhodne bude. Žĺtkovo-smotanový dezert s chrumkavým povrchom poteší azda každú gurmánku.

Netrúfate si na komplikovaný recept, no chcete potešiť maškrtný jazýček mamky či dcéry? Pripravte jej sviežu bublaninu, ktorá zmizne zo stola ešte horúca. Ako o tomto recepte povedala Petra Tóthová, takúto bublaninu by malo aspoň raz v živote ochutnať každé dieťa.

Máte vo svojom okolí milovníčku kávy? Čo tak jej pripraviť lahodný kávový brownie s poriadnou dávkou čokolády? Po tomto dezerte bude každá dáma v siedmom nebi. Ak chcete vyskúšať niečo klasickejšie, do pozornosti vám dávame tradičný punčový rez, pri pohľade na ktorý potečú sliny všetkým prítomným.

Pri retro dezertoch ešte chvíľu zostaneme. Tradičné slonie slzy sú totiž klasikou, ktorou iste poteší starú mamu, ale aj mladšiu milovníčku poriadne sladkých dezertov. Modernejším, no rovnako dokonalým dezertom sú aj čučoriedkové rezy Miňa Macuľu. Tento šťavnatý koláč s polevou z bielej čokolády bude mať stopercentný úspech.

Viac inšpirácie na skvelé dezerty, ale aj iné jedlá nájdete na tejto stránke. Nezabúdajte, že Medzinárodný deň žien nie je sviatkom, kedy máme ženám dať do rúk len kytice či čokolády. Tento sviatok vznikol pred viac než sto rokmi pri príležitosti boja za zrovnoprávnenie žien. Desiatky pracujúcich žien z New Yorku v roku 1908 bojovali aj za naše práva. Ich odkaz je rovnako dôležitý aj dnes, po viac ako sto rokoch.

25 50 75 90

Živé vysielanie ??:??

Televízia