Historický úspech slovenského hokeja. Naši získali olympijský bronz

Slovenskí hokejisti obsadili na ZOH 2022 v Pekingu tretie miesto.

V dueli o bronz zdolali Švédov jednoznačne 4:0

Skóre otvoril v 24. minúte strelou švihom 17-ročný mladík Juraj Slafkovský.

Na 2:0 zvýšil v 33. minúte presilovkovým gólom Samuel Takáč. Bola to prvá využitá početná prevaha slovenskej reprezentácie na tomto olympijskom turnaji.

V tretej tretine padli ešte dva góly, oba do prázdnej bránky pri záverečnom švédskom tlaku.

O tretí presný zásah sa postaral siedmym gólom na turnaji Juraj Slafkovský a na konečných 4:0 zvýšil Pavol Regenda.

Gólman Patrik Rybár vychytal čisté konto, keď zneškodnil 28 striel Švédov.

„Nechce sa nám veriť, že toto zažívame. Zimomriavky neodchádzajú,“ komentoval v priamom prenose riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

„Som hrdý na naše mužstvo,“ povedal reportérke RTVS Barbore Žiačikovej jeden z bronzových hrdinov Libor Hudáček.

Pri mikrofóne RTVS nechýbal ani sedemgólový strelec Juraj Slafkovský. „Hocikto to teraz pozerá, nech si kúpi korčule a ide sa korčuľovať, aby sme mali čo najviac mladých hokejistov.“

O bezprostredné dojmy sa podelil aj jeden z asistentov trénera Andrej Podkonický. „Neskutočne krásny pocit. Som veľmi rad za chalanov a Craiga, že sa nám to podarilo.“

Všetky duely národného tímu na ZOH 2022 v Pekingu sme priniesli na televíznom okruhu :ŠPORT, na webe RTVS i prostredníctvom mobilnej aplikácie.

25 50 75 90

Galéria

Slovenská bronzová radosť na ZOH Peking 2022.jpg Marek Hrivík s bronzovou medailou.jpg Craig Ramsay - tréner brozových hokejistov.jpg Radosť po získu bronzu aj s brankárom Patrikom Rybárom.jpg Slovenskí hokejisti Jurčo a Marinčin s bronzovými medailami.jpg Radosť s brankárom Patrikom Rybárom, ktorý vychytal Švédov.jpg