Úvod Novinky Šport
RTVS odvysiela prípravné zápasy slovenských hokejistov aj online
RTVS odvysiela prípravné zápasy slovenských hokejistov aj online

RTVS odvysiela prípravné zápasy slovenských hokejistov aj online

Slovenskí hokejisti štartujú prípravu na MS v hokeji. Všetky zápasy uvidia diváci na obrazovkách RTVS.

Slovensko bude pred majstrovstvami sveta v hokeji ladiť formu v šiestich súbojoch. Štyri z nich uvidia diváci aj na obrazovkách RTVS. Na začiatok nás čaká dvojzápas s Českom.

Najprv v Spišskej Novej Vsi, následne v Trenčíne. Prípravu uzavrieme dvojzápasom v Žiline proti Nórsku a Francúzsku.

Prvý sme vysielali v piatok 21. apríla od 17:20 hod. na stanici :ŠPORT a sledovať ste ho mohli aj ONLINE. Aréna na východe Slovenska bude určite zaplnená do posledného miesta, čo sľubuje v derby zápase výbornú atmosféru.

„Dúfam, že bude dobrá divácka kulisa a bude to kvalitný zápas. Hlavne z pohľadu divákov, lebo tie dva roky boli pre nich ťažké,“ povedal Tomáš Mikúš, ktorý narážal na obdobie plné obmedzení spôsobených pandémiou.

Okrem toho, že pôjde derby, zverenci Craiga Ramsayho si budú musieť dávať pozor aj na nový systém nášho súpera.

Česko totiž po olympiáde angažovalo fínskeho kouča Kariho Jalonena. „Česi po trénerskej zmene začali hrať iným spôsobom. Takže sa na to pokúsime pripraviť,“ povedal pre Športžurnál Craig Ramsay.

Séria prehier s Českom

Slovákov teda čaká náročný súper, ktorý nám veľmi nesedí. S Českom sme totiž posledných sedem zápasov ani raz nevyhrali. Naposledy sme prehrali na minuloročnom šampionáte 3:7. Craig Ramsay však na štatistiky nehľadí.

„Ak mám byť úprimný, je nám jedno, proti komu hráme. Dôležité je, ako budeme hrať. Chceme sa neustále zlepšovať ako tím. Aby hráči chápali, ako chceme hrať. Chceme byť rýchli, chceme vyhrávať súboje,“ dodal Craig Ramsay.

Druhý prípravný súboj odohrajú Slováci proti Česku v Trenčíne v sobotu 23. apríla. Priamy prenos začína o 14:50 hod. na stanici :ŠPORT a diváci ho nájdu aj na webe RTVS.

Program prípravy SR

  • 21.4. Slovensko – Česko 3:1
  • 23.4. Slovensko – Česko 3:4 pp a sn
  • 29.4. Nemecko – Slovensko 1:3
  • 30.4. Nemecko – Slovensko 2:3
  • 5.5. Slovensko – Nórsko (17:45 :ŠPORT/ONLINE)
  • 7.5. Slovnesko – Francúzsko (15:45 :ŠPORT)

Ďalšie dva súboje naši hokejisti absolvujú v nemeckých Drážďanoch, kde 29. a 30. apríla nastúpia proti Nemcom. Oba zápasy budeme vysielať v priamych prenosoch a online. Vysielanie začína od 18:50 hod., resp. 16:45 hod.

Prvý z tejto dvojice diváci uvidia na Dvojke. Dôvodom je, že na stanici :ŠPORT je vyhradený program pre piaty súboj finálovej série Tipos extraligy.

V priamych prenosoch uvidia diváci RTVS aj posledné dva súboje, ktoré uzavrú prípravu pred MS v hokeji 2022.

V rámci Kaufland Cupu sa Slovensko najprv stretne s Nórskom a potom Francúzskom. Oba duely vysielame na stanici :ŠPORT od 17:45, resp. 15:45 hod.

Pokiaľ ste sa ešte nenaladili na hokejovú horúčku na obrazovkách RTVS, po dnešku to bude určite inak. Sledujte náš hokejový program a nezmeškajte prípravu našich hráčov na posledný vrchol sezóny.

25 50 75 90

Galéria

Smutní hokejisti Slovenska po prehre na olympiáde v Pekingu. Pavol Regenda počas zápasu na ZOH v Pekinigu 2022. Slovenská hokejová reprezentácia. Slovenskí hokejisti na ZOH 2022.jpg
Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia