Úvod Novinky Šport
V roku 2012 získali Slováci striebro. Toto je TOP 5 momentov

Pripomíname si desať rokov od strieborného úspechu slovenského hokeja na majstrovstvách sveta.

V roku 2012 slovenskí hokejisti získali striebornú medailu na svetovom šampionáte vo Fínsku a Švédsku.

Vyberáme TOP 5 momentov.

Bartovičovo vyrovnanie

Štvrťfinálovým súperom Slovenska na MS v hokeji 2012 bola Kanada. Zverenci českého trénera Vladimíra Vůjtka viedli 2:0, Kanaďania však tromi gólmi stav otočili.

V 54. minúte podnikli Tomáš Tatar a Milan Bartovič protiútok, ktorý premenil na vyrovnávajúci zásah druhý menovaný.

Teč Michala Handzuša

Po faule kolenom na Juraja Mikúša dostal kanadský kapitán Ryan Getzlaf 5-minútový trest. Slovenskí hokejisti využili presilovku po pár sekundách.

Michal Handzuš vyhral buly, presunul sa do predbránkového priestoru a tečoval strelu Andreja Sekeru za chrbát kanadského gólmana.

Slovensko zvíťažilo 4:3 a postúpilo do semifinále.

Blafák Miroslava Šatana

V semifinále s Českom bol stav 1:1. Tretiu tretinu otvorili Česi presilovkou.

Tomáš Plekanec sa pokúsil o krížny pas cez naše obranné pásmo. Michal Handzuš ho však vystihol a prihrávkou jednou rukou prehodil puk na Miroslava Šatana.

Skúsený útočník zakončil svoj individuálny únik brilantným bekhendovým blafákom, ktorým poslal slovenskú reprezentáciu do vedenia 2:1.

Drzý Hudáček

O pár minút neskôr to bolo už 3:1.

„Ešte sa tam ale naskytol drzý Hudáček, Hudáček, góóóóól. Libor Hudáček strieľa najdôležitejší gól kariéry,“ kričal v priamom prenose na Jednotke komentátor Pavol Gašpar.

Libor Hudáček zvýšil náskok Slovenska po skvelej individuálnej akcii. A keďže v zostávajúcom čase už nepadol žiaden gól, reprezentanti Slovenska sa mohli tešiť z finálovej miestenky.

Chárova delovka

Na začiatku druhej minúty finálového duelu s Ruskom otvoril skóre parádnou delovkou Zdeno Chára.

Kapitán slovenského tímu strelil v zápase ešte jeden gól, znížil ním na 2:5.

Rusi napokon triumfovali vo finále 6:2.