Úvod Novinky Šport
Deň, keď postúpilo Maroko i Japonsko a Nemci a Belgičania obišlo nakrátko

Dvanásty hrací deň na MS vo futbale 2022 priniesol ďalšie neočakávané výsledky zápasov. Pozrite si zostrih gólov, ktoré k nim viedli.

Byť favorizovaným tímom na MS vo futbale 2022 ešte neznamená, že suverénne vyhráte zápas. Opäť raz sa to na šampionáte v Katare potvrdilo počas 12. hracieho dňa.

Svoje o tom vedia nielen Španieli, ktorí šokujúco prehrali s Japonskom, ale aj Belgičania či Nemci, ktorí sa so šampionátom lúčia už v základnej skupine.

Dvanásty hrací deň v "perle Orientu" priniesol 12 gólov. Pozrite si ich zostrih.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Výhra Maroka, smutné Nemecko a nebojácni Japonci

Do prvého zápasu dňa sa vrútili marockí levi z Atlasu a už v štvrtej minúte vyhrávali nad Kanadou zásluhou Ziyecha.

V 23. minúte nasledoval jeho príklad En Nesyri a Maročania vyhrávali 2:0.  Tretím marockým gólom, avšak nešťastne do vlastnej brány, skorigoval výsledok Maročan Agued.

Maroko postúpilo zo skupiny F na prvom mieste.

Zápas medzi Chorvátskom a Belgickom sa skončil bezgólovou remízou a znamenal koniec pre Červených diablov.

Nemecká futbalová reprezentácia zostala po zápase s Kostarikou takisto s dlhým nosom. Výhra 4:2 bola len malou útechou pre nepostupujúcich štvornásobných majstrov sveta.

MS vo futbale 2022 na desktope  MS vo futbale 2022 na mobile

O nemecké presné zásahy sa postarali: Gnabry, Havertz (dvakrát) a Fullkrug.

Kostarika pridala len jeden gól - v 58. minúte ho strelil Tejeda. Druhý gól pre Kostariku vyrobil nemecký brankár Neuer.

Ďalšie veľké prekvapenie v podobe víťazstvo outsidera turnaja prišlo vo večernom zápase medzi Španielskom a Japonskom.

Modrí samuraji vycvičili zverencov Luisa Enriqua 2:1. Skóre síce otvoril Morata v 11. minúte, no gólový účet potom uzavreli Japonci. Streleckými hrdinami sa stali Doan a Tanaka.