Úvod Novinky Šport
Japonsko-chorvátska penaltová dráma aj brazílska gólová samba

Dramatický aj jednoznačný - také boli ďalšie dva osemfinálové zápasy na MS vo futbale 2022. Pozrite si zostrih gólov.

Kto očakával, že zápas medzi Chorvátskom a Japonskom počas 16. dňa na MS vo futbale 2022 prinesie poriadnu drámu, prišiel si na svoje.

V riadnom hracom čase uhrali Vareni s Blue Boys remízu 1:1 (za Japonsko Maeda, za Chorvátov Perišič).

Góly nepadli ani v predĺženiach a prvýkrát na šampionáte v Katare sme boli svedkami penaltového rozstrelu.

Chorvátsky brankár vychytáva japonskú penaltu

V súboji medzi brankármi Livakovičom a Gondom sa stal hrdinom chorvátsky gólman. Chorvátsko napokon po premenených penaltách v podaní Vlašiča, Brozoviča a Pašaliča postúpilo do štvrťfinále.

Japonec Asano premenil jediný japonský pokutový kop.

Pozrite si zostrih gólov 16. hracieho dňa na MS vo futbale 2022

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Brazílsky gólový ohňostroj

Kanárici si osemfinálový zápas proti húženatým Juhokórejcom poriadne užili. Prvýkrát si zverenci trénera Titeho zatancovali oslavný holubí tanec už v 7.minúte po presnom zásahu Viniciusa Juniora.

Oslavný tanec sa učila aj žijúca legenda brazílskeho futbalu Ronaldo. Pozrite si video.

O šesť minút sa 11 metrov od brankára Sung-kjua postavil loptu na pokutový kop samotný Neymar, ktorý vycvičil juhokórejského brankára a nekompromisne zvýšil vedenie Brazílčanov na 2:0.

MS vo futbale 2022 na desktope  MS vo futbale 2022 na mobile

Do polčasového hvizdu pridali góly ešte Richarlison a Paqueta. V druhej polovici zápasu spanilú jazdu Brazílčanov len za postupom do štvrťfinále kozmeticky poupravil Paik Suneg-Ho gólom v 76. minúte.

25 50 75 90

Galéria

Chorvátsky brankár vychytáva japonskú penaltu Brazílska radosť po strelenom góle Chorvátska radosť po postupe do štvrťfinále.jpg Neymar oslavuje gól proti Južnej Kórey Zápas Brazília - Južná Kórea Japonský brankár kapituluje po strele Chorvátska