Úvod Novinky Tipy z programu
Premiéry, návrat koncertov či verejné nahrávky. Poslucháčov jeseň s RTVS poteší
Premiéry, návrat koncertov či verejné nahrávky. Poslucháčov jeseň s RTVS poteší

Premiéry, návrat koncertov či verejné nahrávky. Poslucháčov jeseň s RTVS poteší

Do éteru sa vracajú pandémiou prerušené abonentné koncerty Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

RTVS ponúkne na jeseň pestrú programovú paletu, z ktorej si vyberie každý. Divákov oslovia obľúbené a overené zábavné relácie, premiérové časti kvalitných seriálov a unikátne dokumenty, ale aj nové pôvodné programy. Poslucháči sa zase môžu tešiť na skvelé jesenné novinky jednotlivých rozhlasových okruhov.

V Rádiu Slovensko sa do vysielania od septembra vracajú spravodajské formáty Z prvej ruky a Sobotné dialógy. V rámci publicistiky sa poslucháči môžu tešiť na Kontakty a premiérové časti Nočnej pyramídy. Rozhlasové vysielanie Rádia Slovensko tiež prinesie premiérové nedeľné zábavníky Pálenica Borisa Filana a Túto hudbu mám rád.

rozhlas, košice, moyzesovaBudova Slovenského rozhlasu Košice na Moyzesovej ulici.

Rádio Regina Východ si na jeseň pripomenie 90 rokov od uvedenia rozhlasovej budovy v Košiciach do prevádzky. K jubileu, ktoré pripadne na 28. októbra, pripravuje špeciálne vysielanie. Okrem neho poslucháčom ponúkne premiérové relácie dramatizovaných dejín východného Slovenska, nové časti poslucháčskych príbehov Rozhlasoví bakalári a verejné nahrávky rozhlasového zábavníka Úsmevník, z ktorých jedna je plánovaná na 5. septembra počas Dňa otvorených dverí Rádia Regina Východ. Aj Rádio Regina Stred pripravuje verejné nahrávky relácie Hrajteže mi, hrajte, a to v Detve 18. septembra a v Liesku na Orave 30. októbra. Rádio Regina Západ v stredu 1. septembra o 16:05 odvysiela pásmo poézie a spomienok na Mašu Haľamovú s názvom Vlčí mak, venované 25. výročiu jej úmrtia. Na Dni otvorených dverí chce privítať svojich priaznivcov 10. októbra.

maša haľamováMaša Haľamová zomrela 17. júla 1995 v Bratislave.

Rádio Devín sa popri obvyklom programe bude v najbližšom období venovať 15 rokom prestížnej literárnej ceny Anasoft litera. V poslucháčskej súťaži Finalisti od 7. do 25. septembra pripomenie všetkých jej doterajších laureátov. Ďalej v priamom prenose z Piešťan 30. septembra o 19.00 h. odvysiela záverečný večer festivalu rozprávok Zázračný oriešok. Relácie prúdového vysielania Ranné ladenie a Ladenie ponúknu sondu do aktuálneho diania v oblasti umenia a kultúry na Slovensku. V uvádzaní slovenských opier bude pokračovať raz do mesiaca v sobotu o 19.00 h. tím hudobného vysielania a prostredníctvom pravidelných relácií ponúkne to najdôležitejšie z diania v oblasti vážnej, symfonickej, jazzovej a folkovej hudby. Poslucháči sa tiež môžu tešiť na pravidelné abonentné koncerty Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

Symfonický orchester Slovenského rozhlasuSymfonický orchester Slovenského rozhlasu.

Rádio_FM oživí jesenné vysielanie DJ-skými mixovanými hodinovými setmi každý pracovný deň od 13.00 h. Ide o reakciu a dopyt, ktorý aj počas tohto leta vyvolal Letný mix_FM.

Radio Slovakia International pokračuje vo všetkých redakciách seriálom Rok divadla 2020, súťažou Klenoty UNESCO, a pripravuje projekt v rámci Medzinárodnej dekády zbližovania kultúr, ktorú vyhlásila OSN (napr . Cap à l'Est, cudzinci na trhu práce, cezhraničná spolupráca). Zároveň pokračuje v seriáli Miznúce remeslá, napr. tkanie kobercov a pod.

Zaujímavý bude seriál o Rudolfovi Geschwindovi a jeho medzinárodnom význame v šľachtiteľstve ruží, ktorý pripravuje anglická redakcia na september. Respondentmi budú špičky v odbore botaniky a šľachtiteľstva zo Slovenska aj zahraničia. V rozšírenej verzii bude zverejnený na podcaste.

Rudolf Geschwind, hrobHrob Rudolfa Geschwinda v Krupine.

(foto: TASR, Wikimedia Commons)

Živé vysielanie ??:??

Televízia