EURO 2020
EURO 2020
Úvod Novinky Tipy z programu
Amerika si volí prezidenta. Buďte s RTVS pri tom
Amerika si volí prezidenta. Buďte s RTVS pri tom

Amerika si volí prezidenta. Buďte s RTVS pri tom

 RTVS prinesie divákom živé vstupy z USA aj analýzy odborníkov.

Voliči v Spojených štátoch rozhodujú o novom alebo staronovom prezidentovi krajiny. Vyzývateľom súčasného amerického prezidenta a zástupcu republikánov Donalda Trumpa je bývalý viceprezident Joe Biden, ktorý háji záujmy demokratov. Celkovo je v USA oprávnených voliť viac ako 239 miliónov ľudí. Už viac ako 93 miliónov Američanov svoj hlas odovzdalo poštou alebo v predstihu.

voľby usa Indický učiteľ umenia v Bombaji pred školou maľuje obrazy s podobizňou Trumpa a Bidena.

RTVS bude pri tejto príležitosti počas utorka 3. a stredy 4. novembra prinášať divákom aktuálne správy z volieb v USA v mimoriadnom spravodajstve a diskusných reláciách. Téme sa bude venovať v Mimoriadnych správach počas dňa, v Správach o 19.00 h. a tiež v mimoriadnych Správach a komentároch o 22.00 h. na Jednotke.

V utorok v mimoriadnych správach o 15.30 h. privíta moderátor Matúš v Havlík v štúdiu slovenského novinára, spisovateľa, dokumentaristu a cestovateľa, žijúceho v americkej Kalifornii, Martina Rajeca, ktorý je zároveň dlhoročným spravodajcom RTVS v USA. Okrem toho prinesie RTVS divákom aj živé vstupy priamo z USA, reportáže o prezidentských kandidátoch a aktuálne správy z volebných miestností.

voľby usa Biden a Trump počas predvolebnej debaty.

Vo večernom spravodajstve o 19.00 h. sa divákom opäť prihovorí v živom vstupe priamo z USA redaktor Štefan Hudec. Aktuálne správy naživo zhodnotí aj politológ a analytik Gilbert Futó. V reportážach sa RTVS bude venovať aj aktuálnej situácii v USA a zahraničnej politike.

Téme sa na Dvojke od 21:45 bude venovať aj moderátor Michal Havran v relácii Večera s Havranom. Ako sa zmenila Amerika počas Trumpovho úradu a čo hrozí americkej spoločnosti po voľbách? Odpovedia právnik a podnikateľ Jake Slegers, odborník na medzinárodné vzťahy Dave Reichardt a podnikateľka žijúca v USA Maria Neupauer.

V mimoriadnych Správach a komentároch o 22.00 h. privíta moderátor Viliam Hauzer v štúdiu opäť Martina Rajeca a tiež českého politika a politológa Jakuba Lepša. V relácii sa budú venovať volebnému systému v USA, politickej kampani a predvolebným debatám.

V stredu 4. novembra bude hosťom v štúdiu Ranných správ o 7.30 h. analytik Martin Reguli a RTVS prinesie divákom opäť aj živý vstup priamo z USA.

voľby usa Voliči počas predčasného hlasovania v Atlante.

V Mimoriadnych správach o 15.30 h. sa moderátor Marek Kušnier bude rozprávať aj s politológom Erikom Lášticom. RTVS prinesie divákom okrem živých vstupov aj reportáž z volebnej noci v USA, priebežné výsledky a reakcie slovenských politikov a zo zahraničia.

Stredajšie večerné Správy o 19.00 h. sa budú v rámci prezidentských volieb v USA venovať aktuálnej situácii a zaujímavostiam, analýzam, reakciám zo Slovenska a zahraničia a divákom opäť prinesú aj živý vstup.

V Mimoriadnych správach a komentároch o 22.00 h. sa moderátor Viliam Hauzer bude okrem iných v štúdiu rozprávať aj s dekanom Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB Branislavom Kováčikom.

Téma prezidentských volieb v USA bude rezonovať aj v diskusnej relácii Do kríža v stredu 4. novembra o 21.55 h. na Dvojke. Moderátor Jaroslav Daniška privíta v štúdiu amerického kazateľa Daniela Jonesa, ktorý od roku 1992 žije na Slovensku, advokáta Rogera Kisku, ktorý momentálne pôsobí v Londýne a Martina Rajeca.

Mimoriadne spravodajské relácie diváci môžu pozrieť aj prostredníctvom streamu na webe rtvs.sk a vacebooku Správy RTVS.

voľby USA Volička s transparentom pri čakaní pred federálnym súdom po schválení hlasovania cez drive-thru v Texase.

(foto: AP)

Živé vysielanie ??:??

Televízia