Tour de France 2022
Tour de France 2022
Úvod Novinky Tipy z programu
Prvý koncert Slovensko Advent 2020 prichýli Ružomberok
Prvý koncert Slovensko Advent 2020 prichýli Ružomberok

Prvý koncert Slovensko Advent 2020 prichýli Ružomberok

Marianna Ďurianová v Ružomberku privíta Petra Lipu a The Gospel Family.

Deviaty ročník unikátneho projektu RTVS Slovensko Advent 2020 začína už dnes, to znamená v prvú adventnú nedeľu o 20:10 na Dvojke. Obľúbený program, ktorý spája umenie a kultúru s ušľachtilým charitatívnym rozmerom, sa podarilo zorganizovať napriek pandémii nového koronavírusu a súčasným protipandemickým opatreniam.

Moderátorka Marianna Ďurianová, pre ktorú to bude premiéra v projekte Slovensko Advent, v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku privíta speváka, skladateľa a džezového nadšenca Petra Lipu a gospelový zbor The Gospel Family z Novej Dubnice. Pre oboch interpretov pôjde o premiéru v celom predvianočnom projekte, ktorý svoju prvú kapitolu napísal v roku 2015.

Viac o celom projekte Slovensko Advent 2020 tu.

V rámci charitatívneho rozmeru sa v nedeľu divákom predstavia občianske združenie Diera do sveta, ktoré podporuje nezávislú, alternatívnu a menšinovú kultúru v Liptovskom Mikuláši, a občianske združenie YMCA, ktoré začleňuje mladých do spoločenského života a pomáha tak meniť a zveľaďovať prostredie, v ktorom spoločne žijú.

Sériu štyroch koncertov projektu Slovensko Advent 2020 si môžete pozrieť naživo každú nedeľu o 20:10 na Dvojke, alebo vypočuť každý nasledujúci pondelok, o 19:00 v Rádiu Regina. V archíve RTVS nájdete zadarmo a bez reklamy všetky koncerty od ročníka 2015, spolu teda 53 vystúpení.

dom kultúry ružomberok Dom kultúry Andreja Hlinku v Ružomberku.

(foto: RTVS, TASR)

Živé vysielanie ??:??

Televízia