Úvod Novinky Tipy z programu
Rozprávky patria k Vianociam. Vyberte si z bohatej ponuky RTVS
Rozprávky patria k Vianociam. Vyberte si z bohatej ponuky RTVS

Rozprávky patria k Vianociam. Vyberte si z bohatej ponuky RTVS

Milovníkov rozprávok určite potešia aj čarovné príbehy z dielne RTVS.

Bohatá nádielka na obrazovkách či v éteri RTVS bude počas tohtoročných vianočných sviatkov nielen o filmových premiérach, dokumentoch, nestarnúcich klasikách, koncertoch či rozhovoroch, ale divákov telerozhlasu čakajú rozprávky, ktoré sú s Vianocami späté.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Na Štedrý večer o 19:00 na vás čaká premiéra novej rozprávky RTVS. Tá tohtoročná nesie názov O liečivej vode. Na prvý sviatok vianočný o 20:30 zase prinesie Jednotka ďalšiu premiérovú rozprávku s názvom Vianočná hviezda, ktorú RTVS pripravila taktiež v spolupráci s Českou televíziou. Vo vysielaní Jednotky nebude chýbať kultový Nekonečný príbeh (24.12.), fantazijný príbeh Most do krajiny Terabithia (23.12.), prvé dve série, ale taktiež aj premiéra tretej série nového spracovania klasického dievčenského románu Anna zo Zeleného domu (od 24.12.), či sedemdielny seriál v réžii Juraja Jakubiska Teta (od 26.12.).

vianočná hviezda Záber z rozprávky Vianočná hviezda.

Milovníkov rozprávok určite potešia aj čarovné príbehy z dielne RTVS Johankino tajomstvo (23.12.), Čarovný kamienok (24.12.), Princezná a pol kráľovstva (25.12.), Sedem zhavranelých bratov (26.12.), či Láska na vlásku (3.1.), ale chýbať nebudú ani príbehy Princ a Večernica (22.12.), Dievčatko so zápalkami (24.12.), Bol raz jeden kráľ (25.12.), Luskáčik a myší kráľ (26.12.), Šialane smutná princezná (27.12.), Šípková Ruženka (28.12.) či Čert vie prečo (8.1.).

Z hraných nemeckých rozprávok uvedieme v premiére aj Rozprávku o dažďovej víle (27.12.), Tri kráľove deti (31.12.), Galoše šťastia (1.1.) či Rozprávku o dvanástich mesiačikoch (3.1.).

sedem zhravrenlých bratov Marián Gaišberg a Jana Oľhová v rozprávke Sedem zhavranelých bratov.

Dvojka uvedie premiéru animovaného filmu RTVS od tvorcov seriálu Tresky Plesky Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek (23.12.). V premiére sa na Dvojke objaví aj dobrodružný rodinný fantasy film o malej Une a jej starom otcovi, ktorého uniesli mimozemšťania Môj dedo spadol z Marsu (23.12.), či detský folklórny program súboru Čunovský kŕdeľ z Čunova Od hravosti k radosti (26.12.). Najmenší diváci sa môžu tešiť aj na animovaný film RTVS Mimi a Líza - Záhada vianočného svetla (24.12.), štvordielnu filmovú sériu Pippi dlhá pančucha (23.- 26.12.) a nevynecháme ani premiérové Vianoce v Spievankove (25.12.) aj Spievankovo a kráľovnú Harmóniu (2.1.).

(foto: ČT, Warner Bros, Bohemia MP)

Živé vysielanie ??:??

Televízia