MS vo futbale 2022
MS vo futbale 2022
Úvod Novinky Tipy z programu
Pestrá jeseň na Dvojke – Fenomén21 aj nádielka dokumentov
Pestrá jeseň na Dvojke – Fenomén21 aj nádielka dokumentov

Pestrá jeseň na Dvojke – Fenomén21 aj nádielka dokumentov

Jeseň bude na Dvojke v znamení poznávania.

Galaprogram k 95. výročiu začiatku rozhlasového vysielania RTVS odvysiela už v sobotu 9. októbra v priamom prenose na všetkých rozhlasových okruhoch a zo záznamu aj na televíznej Dvojke 27. októbra.


Od 6. septembra budú pondelkové večery na Dvojke patriť novej šou Fenomén 21, v ktorej budú súťažiť Slováci s výnimočným intelektom a schopnosťami. Moderátorom nového večerného programu bude Martin Nikodým, ktorý má k vedomostným súťažiam blízko.

Dvojka pripravila pre divákov aj množstvo noviniek zo svojej dokumentárnej tvorby. Od 12. septembra odvysiela každú nedeľu o 20.10 hod novú sériu úspešného dokumentárneho seriálu Radosť zo života.

Výročie 65. výročie televízneho vysielania

  • 15 dielov o osobnostiach spätých so Slovenskou televíziou či Slovenským rozhlasom: Zdenu Gruberovú, Jozefa Adamoviča, Karola Machatu, Jozefa Bednárika, Vilmu Jamnickú, Ela Romančíka, Juraja Slezáčka, Stanislava Dančiaka, Vieru Strniskovú, Mariána Labudu, Martina Hollého, Pavla Mikulíka, Leopolda Haverla, Blaženu Kočtúchovú a Karola Poláka.
  • 12-dielny dokumentárny seriál v koprodukcii s Českou televíziou Na programe Televízia venovaný legendárnym programom Československej televízie (od 12. októbra každý utorok o 21.00 h)
  • 3-dielna dokumentárna séria Bratislavské pondelky ako spomienku na éru slávnych slovenských televíznych inscenácií a filmov.
  • séria Televízia za dverami o ľuďoch a udalostiach jubilujúcej televízie, ktorá sa tematicky zameria na folklór, poéziu, tanec, televízne zázemie, bez ktorého by to nemohlo fungovať, a neopomenie ani grafiku od staničného vizuálu až po animovanú tvorbu. Premiérovú 2. sériu pripravil emeritný archivár STV Milan Antonič.
  • V rámci dokumentárnej tvorby sa diváci môžu tešiť aj na nový dokumentárny film Pavla Barabáša o najväčšom horolezeckom výkone všetkých čias Everest - najťažšia cesta.

Kvalitný dramatická tvorba

Pri príležitosti 275. výročia narodenia Mórica Beňovského a k 65. výročiu televízneho vysielania na Slovensku uvedie v obnovenej premiére po prvýkrát vo vysokom rozlíšení a s digitálnou retušoupôvodnú 13-dielnu verziu Vivat Beňovský. Diváci sa rozšírenej verzie dočkajú po vyše 45 rokoch.

100 rokov slovenského filmu si Dvojka pripomenie od 12. septembra každú nedeľu večer v rámci série Zlaté šesťdesiate.

10 komponovaných večerov je zostavených z dokumentu a nadväzujúceho filmu od najlepších tvorcov slovenskej kinematografie šesťdesiatych rokov, ako napríklad Juraj Herz, Albert Marenčin, Eduard Grečner, Ivan Balaďa, Igor Luther, Juraj Jakubisko, Dušan Hanák, Peter Solan, Štefan Uher či Elo Havetta. Nebudú chýbať ani seriálové novinky.

Od 10. septembra každý piatok večer uvedie Dvojka 8-dielny seriál podľa rovnomennej knihy mladej tatárskej spisovateľky Jachiny Guzeľ Zulejka otvára oči. Príbeh Zulejky sa odohráva v jednom z najťažších období Sovietskeho zväzu, v tridsiatych rokoch minulého storočia, kedy boľševická moc kruto postihovala všetkých, ktorí sa nezmierili s jej diktatúrou.

Ďalší 8-dielny seriál podľa rovnomennej knihy Roberta Saviana Nula nula nula ponúkne divákom Dvojka od 18. septembra každú sobotu neskôr večer. Seriál odhaľuje zákulisie obchodu s drogami - počnúc ich výrobou až po prepravu ku konečnému spotrebiteľovi.

Na jeseň Dvojka posilní aj hudobný obsah. Od 3. septembra každý piatok neskôr večer sa diváci môžu tešiť na Hudobný klub s dokumentami a koncertami známych interpretov.

Chýbať medzi nimi nebudú Michael Jackson, Queen & Adam Lambert, Duran Duran, Ella Fitzgeraldová, Ariana Grande a mnohí ďalší.

Divákom Dvojka ponúkne aj hudobný dokument o 37. ročníku pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2021.

Trochu inak s Adelou každé dva týždne

Po letnej prestávke sa vráti na obrazovky Dvojky talkšou Adely Vinczeovej Trochu inak s Adelou s novinkou - z mesačníka sa stáva dvojtýždenník.

Diváci sa na rozhovory so zaujímavými hosťami obľúbenej moderátorky môžu tešiť od 10. septembra už každý druhý piatok neskôr večer na Dvojke.

 

Živé vysielanie ??:??

Televízia