Úvod Novinky Tipy z programu
Petra Vlhová si v Pekingu splnila sen. Olympiádu chcela vyhrať už ako 17-ročná

Pozrite si reláciu Extrémne v horách na Dvojke o 17.30 hod. Zachytáva Petru Vlhovú v časoch, keď začínala prepisovať dejiny slovenského alpského lyžovania.

Petra Vlhová sa stala historicky prvou slovenskou víťazkou v alpskom lyžovaní - na ZOH Peking 2022 vybojovala svoju prvú olympijskú medailu. Zlato vybojovala aj napriek nie úplne podarenému prvému kolu slalomu.

Začiatky kariéry Petry Vlhovej

Fenomenálna športovkyňa už ako tínedžerka vzbudzovala pozornosť svojimi výkonmi na svahu. Rozpráva o tom aj relácia Extrémne v horách, ktorý odvysiela Dvojka dnes (9.februára) o 17.30 hod.

V dokumente uvidíte vtedy len 17-ročnú Petru Vlhovú.

Bolo to krátko po Petrinej premiére medzi najlepšími slalomárkami.

Prvé víťazstvo v pretekoch svetového pohára v rakúskom Semmeringu vtedy patrilo Veronike Zuzulovej a Petra obsadila na svojom prvom „sveťáku“ 11. miesto.

Po tomto úspechu sa Petra pripravovala neďaleko Závažnej Poruby na Opalisku na ďalšie slalomy a tvorcovia relácie Extrémne v horách pri tom nechýbali.

„Lyžiarsky sen? Vyhrať olympiádu, majstrovstvá sveta, všetky tituly, čo môžem získať," uviedla vtedy Petra Vlhová a teraz si ten sen aj splnila.

Sledujte celý reláciu Extrémne v horách o 17:30 hod na Dvojke.