Úvod Novinky Tipy z programu
Moderátor Merčiak o 9. sérii Čo ja viem: Vedomostná Liga majstrov
Moderátor Merčiak o 9. sérii Čo ja viem: Vedomostná Liga majstrov

Moderátor Merčiak o 9. sérii Čo ja viem: Vedomostná Liga majstrov

V novej sérii šou Čo ja viem si svoje vedomosti zmerajú víťazi z predošlých sérií.

Súťažiť budú v novej sérii Čo ja viem tí najlepší z najlepších, otázkou ostáva jedine to, či padne rekord vo výške výhry niektorého zo súťažiacich. Diváci si môžu aj v 9. sérii overiť svoje vedomosti z pohodlia obývačky vďaka interaktívnej aplikácii Čo ja viem.

Už vo štvrtok 10. februára odštartuje v poradí 9. séria úspešnej súťažnej šou Čo ja viem. Na divákov Jednotky čaká 18 epizód, v ktorých budú súťažiť exkluzívni hostia. Tvorcovia sa totiž rozhodli do štúdia opäť pozvať súťažiacich, ktorí si už v Čo ja viem raz zasúťažili.

Pri svojej predošlej účasti boli tými najúspešnejšími, a tak v 9. sérii proti sebe budú stáť len tí, ktorí si v Čo ja viem počínali najlepšie. Pôjde teda o veľmi napínavé epizódy, ktoré v sebe skrývajú potenciálny prísľub vytvorenia výherného rekordu.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

„V tomto roku máme čosi atraktívne. Budeme sa stretávať s tými, ktorí v našej šou už zvíťazili. Bude to čosi ako vedomostná Liga majstrov v našom štúdiu," povedal moderátor šou.

Moderátorom bude aj tentokrát obľúbený Marcel Merčiak. Okrem moderátora je dôležitou súčasťou šou aj tím tvorcov, ktorí sa podieľajú na príprave množstva súťažných úloh a otázok.

„Tím sme jemne rozšírili, pretože  9. séria znamená, že množstvo úloh a otázok bolo vytvorených už v minulosti, a tak úloha pripraviť nové sa stáva čoraz náročnejšou,” povedal Mikuláš Michelčík.

Jedným z členov tímu, ktorý pripravuje súťažné otázky, je aj rozhlasový moderátor Roman Bomboš, ktorý prezradil, kde s kolegami čerpá inšpiráciu:

„Je to čas odsedený nad knihami a odčítaný množstvom encyklopédií, ale aj beletrie a vedeckých i bulvárnych časopisov. Snažíme sa obsiahnuť všetky zložky života okolo nás.”

Aj nakrúcanie 9. série bolo ovplyvnené koronavírusovou pandémiou. Celý štáb i súťažiaci boli pred nakrúcaním vždy testovaní, rovnako tak prítomní študenti v publiku, ktorých počet bol aj tentokrát obmedzený na približne 70 prítomných.

S tými najlepšími si môžu zmerať sily aj diváci - z pohodlia svojich domovov. Stačí, ak si zadarmo stiahnu (alebo aktualizujú už stiahnutú) aplikáciu Čo ja viem z App Store či Google play.

Ak po skončení kvízu súťažiaci pri obrazovkách zadajú v aplikácii aj svoju e-mailovú adresu, budú po každej odvysielanej časti zaradení do žrebovania o smartfón. V 8. sérii tých, ktorí aplikáciu aktívne využívali, bolo v priemere takmer 30.000, čo je druhé najvyššie množstvo spomedzi všetkých odvysielaných sérií.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Prvenstvo si nesie 7. séria, ktorá sa vysielala v čase vypuknutia koronavírusovej pandémie počas plošného lockdownu, keď bola väčšina Slovákov doma a čas trávili napríklad aj súťažením s Čo ja viem. Vtedy aplikáciu využilo v priemere o necelých 10 000 divákov viac (38 989 divákov).

CJV_SKrucany_Vinczeova_Merciak_Kuric.jpg

Štart 9. série Čo ja viem si diváci môžu na Jednotke pozrieť už vo štvrtok, 10. februára, o 20.30 h. Ako súťažiaci sa predstavia Adela Vinczeová, Ján Kuric a Štefan Skrúcaný.

25 50 75 90
Foto a video: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia