Úvod Novinky Tipy z programu
Dvojka prináša programovú novinku s názvom Fotka je mŕtva
Dvojka prináša programovú novinku s názvom Fotka je mŕtva

Dvojka prináša programovú novinku s názvom Fotka je mŕtva

Režisérka Soňa Maletz priznáva, že už len samotný názov je provokácia. Úvodná epizóda predstaví Tomáša Benedikoviča.

Tvrdenie, že fotka je mŕtva, sa zdá byť mimoriadne odvážne. Má toto médium ešte budúcnosť? Môže byť fotografom naozaj každý?

Aké je postavenie fotky ako takej v súčasnom svete moderných technológií? Aj na toto odpovedala v Rádiu Devín fotografka a filmárka Soňa Maletz.

Fotka je mŕtva je názov projektu a jeho autorka priznáva, že je to istý druh provokácie. „Chcela som tým vo fotografoch prebudiť istý typ emócie,“ povedala Maletz.

Pozrieť sa Putinovi do očí. A odfotiť ho

Programovú novinku s názvom Fotka je mŕtva môžete sledovať na obrazovkách Dvojky už 23. marca. Sledovať ju môžete o 22:45 hod. v televízii, tiež na webe rtvs.sk, ale aj prostredníctvom streamu na Facebooku Dvojky a Facebooku RTVS.

Prvá séria má päť epizód, program je určený pre všetkých nadšencov fotografie, ale aj pre tých, ktorí sa o fotke chcú dozvedieť viac.

Úvodná epizóda zachytáva Tomáša Benedikoviča, jedného z najznámejších slovenských novinárskych fotografov. „Chcel by som odfotiť Putina. Pozrieť sa mu do očí,“ hovorí Benedikovič.

„To ma práve zaujíma. Neviem si to predstaviť,“ odpovedá na otázku režisérky Soni Maletz, ktorá sa ho opýtala, čo si myslí, že by videl v očiach ruského prezidenta.

zdroj úvodnej foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Televízia