Úvod Novinky Tipy z programu
Udeľovanie Štátnej ceny Alexandra Dubčeka. Sledujte priamy prenos
Udeľovanie Štátnej ceny Alexandra Dubčeka. Sledujte priamy prenos

Udeľovanie Štátnej ceny Alexandra Dubčeka. Sledujte priamy prenos

Už v nedeľu 27. marca si na obrazovkách RTVS špeciálnym programom pripomenieme najznámejšieho slovenského politika 20. storočia, významnú osobnosť moderných dejín Slovenska a európskej politiky - Alexandra Dubčeka. 

Súčasťou programu bude udeľovanie Štátnej ceny Alexandra Dubčeka osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o hodnoty slobody a demokracie.

V priamom prenose z historickej budovy Slovenského národného divadla si na Jednotke pripomenieme odkaz tejto významnej osobnosti.

Moderátormi slávnostného programu budú Janette Štefánková a Ľubomír Bajaník.

RTVS online:

V programe zaznejú mnohé zaujímavé informácie o živote Alexandra Dubčeka a znieť budú aj skladby v podaní Slovenského symfonického orchestra s dirigentom Antonom Popovičom.

Súčasťou programu bude aj udeľovanie ocenenia Štátnej ceny Alexandra Dubčeka.

„Som rád, že sme k 100. výročiu narodenia pripravili aj takýto špeciálne komponovaný program a na obrazovkách RTVS si tak pripomenieme odkaz tejto významnej osobnosti moderných dejín Slovenska, česko-slovenskej i európskej politiky."

"Verím, že sa divákom priamy prenos plný zaujímavostí o Alexandrovi Dubčekovi bude páčiť,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Priamy prenos Alexander Dubček – ľudská tvár politiky s udeľovaním Štátnej ceny Alexandra Dubčeka odvysiela RTVS v priamom prenose už v nedeľu 27. marca o 20.30 hod na Jednotke, online na webe rtvs.sk aj v mobilnej aplikácii RTVS.

Živé vysielanie ??:??

Televízia