Úvod Novinky Tipy z programu
Skvelý Lukáš Vaculík mieri na obrazovky RTVS ako Ochranca
Skvelý Lukáš Vaculík mieri na obrazovky RTVS ako Ochranca

Skvelý Lukáš Vaculík mieri na obrazovky RTVS ako Ochranca

Desaťdielny seriál minulý rok ocenili Českým levom, je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

RTVS bude už od 30. júna vysielať český seriál Ochranca, ktorý získal Českého leva a medzi fanúšikmi českej a slovenskej seriálovej produkcie patrí k najobľúbenejším.

Ochranca

Tvorcovia seriálu sa nebáli otvoriť mnohé citlivé témy z prostredia škôl. Foto: Pavla Černá

V hlavnej úlohe Aleša Pelána sa predstaví skvelý Lukáš Vaculík, ktorý ako školský ombudsman rieši rôzne situácie inšpirované skutočnými udalosťami.

Ochranca

Seriál ponúka skvelé príbehy a rovnako skvelé herecké výkony. Foto: Pavla Černá

Nechýbajú ani mimoriadne citlivé témy ako násilie, šikanovanie, sexuálne obťažovanie či vražda učiteľky. Pelán pátra po spravodlivosti a snaží sa vyriešiť mnohé problémy, s ktorými sa stretávajú žiaci aj učitelia.

Najlepší televízny seriál minulého roka

Ochranca nadväzuje na kriminálne minisérie a seriály Miesto zločinu Ostrava, Zradcovia či Vysoká hra, ktoré boli rovnako nakrútené podľa skutočných udalostí.

Ochranca

V seriáli Ochranca nechýbajú vypäté situácie a obrovská dávka emócií. Foto: Pavla Černá

Seriál Ochranca, ktorý minulý rok na Českom levovi získal titul Najlepší televízny seriál, má desať epizód, pričom prvú si budete môcť pozrieť vo štvrtok 30. júna na Jednotke.

Okrem Lukáša Vaculíka si v seriáli Ochranca zahrala aj Iveta Dušková, Jaroslav Plesl, Pavel Řezníček a ďalší. Réžie sa ujala Tereza Kopáčová a Tomáš Mašín.

Živé vysielanie ??:??

Televízia