Úvod Novinky Tipy z programu
Televízne tipy RTVS na leto: Seriály, zábava aj nové relácie
Televízne tipy RTVS na leto: Seriály, zábava aj nové relácie

Televízne tipy RTVS na leto: Seriály, zábava aj nové relácie

Novinky do vysielania pripravila spravodajská televízia :24, na Jednotke nebude chýbať varenie, na Dvojke seriál Narcos či Najsilnejší hlas.

Letná štruktúra ponúkne v televíznom vysielaní program, v ktorom si každý nájde to svoje. Prečítajte si podrobný prehľad televíznych tipov na leto. Chýbať nebude aktuálne spravodajstvo, seriály či zábava.

Jednotka

Mladším divákom prinesie každý deň pred 10:00 hod. seriál Anna zo zeleného domu. Pre milovníkov varenia je pripravený každý pracovný deň popoludní po 14.00 h v premiére Denník Dity P., magazín originálnej kuchárskej show Dity Pecháčkovej.

V auguste Denník Dity P. nahradí originálna bylinková show o jedle, zdraví a udržateľnosti s názvom Herbár. Počas nedieľ Jednotka prináša o 17:40 hod. reprízu prvej série obľúbenej pekárskej šou Pečie celé Slovensko.

V jesennom vysielaní divákov poteší aj obľúbený romantický seriál Ordinácia s výhľadom na more, pred vysielaním nových častí prinesie Jednotka počas leta reprízy každý utorok o 20:30 hod.

Pre milovníkov dramatickej televíznej tvorby má Jednotka v premiére pripravený český seriál Ochranca. Lukáš Vaculík v ňom bude ako školský ombudsman každý štvrtok o 20:30 hod. riešiť prípady, ktoré sa udiali a možno aj znova udejú.

Dvojka

Tradične poteší fanúšikov kultúry, umenia aj folklóru. Začne hneď 3. júla, kedy divákom sprostredkuje naživo galaprogram Východná 2022 - Letokruhy tradícií a počas celého leta záznamy z folklórnych festivalov.

V predvečer Sviatku sv. Cyrila a Metoda odvysiela Dvojka priamy prenos Slávnostného koncertu Slovenskej filharmónie z Nitry.

Potom 5. júla následne v hlavnom vysielacom čase premiérovo uvedie výnimočný filmový dokument RTVS Konštantínov tajný kód, ktorý odkrýva tisíc rokov zamlčiavané dejinné poslanie Slovanov a Slovákov zašifrované v najstaršej slovanskej básni Proglas.

Piaty júl je aj Dňom zahraničných Slovákov, pri tejto príležitosti uvedie Dvojka v premiére aj koprodukčný dokument RTVS Kiwak tatranský o osudoch Slovákov žijúcich na Novom Zélande.

Večerné vysielanie Dvojky bude počas leta patriť dokumentom.

Pondelky budú zamerané na cestovanie a poznávanie (Sedem svetov - jedna planéta), utorky na osobnosti (Jack London, Agatha Christie, Elvis Presley…), stredy na prírodu a civilizácie (Grécko, Rakúsko, Stredomorie…), štvrtky budú patriť Dokumentárnemu klubu.

Neskorší večerný čas je vyhradený pre filmy v Letnom kine Dvojky - v júli z československej produkcie ( napr. 3-dielny Jan Hus, Nina, Out, Viditeľný svet, Špina...) a v auguste z produkcie zahraničnej, najmä európskej (Adamove jablká, Ticho na mori, Korkoro...).

Bohatú ponuku má Dvojka pre milovníkov kvalitných seriálov (v pondelky Roky a roky, Najsilnejší hlas, v soboty Narcos, v nedele Meno ruže).

Dvojka bude vysielať až 4 pásma vysielania pre deti - ráno, predpoludním, na obed a večer. V augustovom vysielaní čakajú divákov tiež dve premiéry, a to 21. 8. pri príležitosti výročia augusta ’68 dokument s významnými archívnymi zábermi Rekonštrukcia Okupácie a k 77. výročiu SNP 29. 8. dokument Very Lackovej Ako som sa stala partizánkou.

Trojka

Leto sa na Trojke bude niesť v duchu sloganu Prežite pohodové leto s legendami. Počas pondelkového a nedeľného večerného vysielania sa môžu diváci tešiť na pokračovanie krimiseriálu Četnícke humoresky.

Milovníci romantiky zas na denné vysielanie seriálu Doktorka Quinnová. Sobotné večerné vysielanie zas bude patriť príbehom lekárov a pacientov z ikonického seriálu Nemocnica na okraji mesta.

:24

Letné vysielanie spravodajskej :24 sa bude v pracovné dni začínať Rannými správami RTVS od 7:00 hod. do 10:00 hod.

Nasledovať budú Rozhovory v štúdiu a o 10:30 hod. nová relácia SVET :24, v ktorej sa budú s odborníkmi rozoberať najdôležitejšie politické udalosti uplynulých hodín zo zahraničia.

Každý deň o 11:30 hod. a 18:30 hod. bude súčasťou vysielania Archív :24 - Denník Československej televízie z roku 1992 ponúkne spravodajstvo z čias rozpadu spoločnej federácie, kupónovej privatizácie či vojny v bývalej Juhoslávii.

Aktuálne Správy RTVS čakajú divákov každý deň o 12:00 hod. a následne každú celú hodinu. Od 4. júla sa súčasťou vysielania :24 stane aj špecializované ekonomické spravodajstvo, pravidelne o 16:30 hod. v relácii Ekonomika :24 a v piatky v rozšírenom 26-minútovom vydaní s názvom Týždeň v ekonomike.

Cez víkend sa predpoludním o aktuálne spravodajstvo postarajú kolegovia z rozhlasového spravodajstva. Správy RTVS sa budú na :24 vysielať vždy o celej od 6:00 hod. ráno do 11:00 hod., popoludní od 12:00 hod. do 17:00 hod. a o Správy 19:00 hod a o 22:00 hod. budú pripravovať zamestnanci televízneho spravodajstva.

Víkendovú ponuku cez leto bude dotvárať výber najlepších reportáží z relácií Reportéri a Občan za dverami. Letnú prestávku nebudú mať ani tvorcovia relácií Svet v obrazoch, Slovensko v obrazoch a novinkou v ponuke bude prehľad udalostí v zahraničí pod názvom Týždeň vo svete.

Večer divákom :24 ponúkne série dokumentov o ľuďoch z podsvetia Mafiáni a Súmrak bossov. Výber z archívu RTVS doplnia vybrané vydania relácií Večera s Havranom a SK dejiny s Ľubomírom Bajaníkom.

Živé vysielanie ??:??

Televízia