Úvod Novinky Tipy z programu
OZNAM: Rekonštrukcia vysielača FM Banská Bystrica Suchá hora. Čo máte robiť?
OZNAM: Rekonštrukcia vysielača FM Banská Bystrica Suchá hora. Čo máte robiť?

OZNAM: Rekonštrukcia vysielača FM Banská Bystrica Suchá hora. Čo máte robiť?

Z lokality Banská Bystrica Suchá Hora vysielajú verejnoprávne rozhlasové stanice RTVS Rádio Slovensko na frekvencii 90,1 MHz a Rádio Regina Stred 101,5 MHz.

Od 29. apríla 2024 od ôsmej hodiny rannej sa začnú rekonštrukčné práce na rozhlasovom vysielači Suchá Hora. FM vysielač Banská Bystrica Suchá Hora sa nachádza v lokalite Skalka pri Kremnici vo výške 1230 metrov nad morom s konštrukčnou výškou stožiara 300 metrov a je jedným z najvýznamnejších rozhlasových bodov na Slovensku.

rekonštrukcia-vysielača-suchá-hora-odkedy-dokedy

Z tejto lokality vysielajú dve naše rozhlasové stanice Rádio Slovensko na frekvencii 90,1 MHz a Rádio Regina Stred 101,5 MHz.

Čo sa bude diať počas rekonštrukčných prác?

Plánované rekonštrukčné práce sa budú realizovať od 29. apríla 2024 s denným rozsahom prác od 08.00 h do 18.00 h, s výnimkou nedieľ. Zmluvný partner RTVS a prevádzkovateľ rozhlasových vysielačov spoločnosť Towercom, a.s bude pravidelne vyhodnocovať a aktualizovať harmonogram prác v závislosti od poveternostných podmienok.

rekonštrukcia-suchá-hora-vysielač-ktoré-frekvencie-to-ovplyvní

"Plánované rekonštrukčné práce na vysielači Suchá Hora sú nevyhnutné pre zabezpečenie kvalitného a spoľahlivého vysielania Rádia Slovensko a Rádia Regina Stred do budúcnosti. S maximálnym ohľadom na bezpečnosť a kvalitu služieb sa budeme usilovať minimalizovať vplyv týchto prác na našich poslucháčov prostredníctvom zabezpečenia niekoľkých náhradných možností príjmu signálu počas obdobia rekonštrukcie,“ dodáva riaditeľ Slovenského rozhlasu Ľuboš Černák.

Čo robiť pri zníženom signáli?

Pre poslucháčov Rádia Slovensko a Rádia Regina Stred je počas prác na vysielači zabezpečené vysielanie z rovnakej lokality pri zníženom vyžiarenom výkone. V prípade, že sa poslucháč rozhlasových programových služieb Rádia Slovensko a Rádia Regina Stred nebude nachádzať v dosahu pokrytia, odporúčame preladenie na niektorú z našich ďalších prevádzkovaných frekvencií.

rekonštrukcia-vysielača-suchá-hora-banská-bystrica-náhradné-frekvencie

Potenciálne možnosti preladenia v prípade straty pokrytia, alebo zníženia kvality signálu počas prác na vysielači Suchá Hora pre Rádio Slovensko sú:

• Banská Štiavnica 99,0 MHz

• Modrý Kameň 90,9 MHz

• Lučenec 103,6 MHz

• Nitra 91,2 MHz

• Poprad 92,2 MHz

• Žilina 103,5 MHz.

Potenciálne možnosti preladenia v prípade straty pokrytia, alebo zníženia kvality signálu počas prác na vysielači Suchá Hora pre Rádio Regina Stred sú:

• Lučenec 88,2 MHz

• Modrý Kameň 88,5 MHz

• Rimavská Sobota 95,0 MHz

• Poprad 96,9 MHz

• Žilina 100,1 MHz.

Pred termínom začatia prác bude na podporu príjmových podmienok pre našich poslucháčov v regióne stredného Slovenska spustený nový T-DAB+ vysielač v Banskej Bystrici na Suchej Hore s výkonom 5kW.

25 50 75 90

Živé vysielanie ??:??

Televízia